Hyży, Mozil, Kowalska, Kwiatkowski, The Dumplings – w piątek plenerowy koncert na Jordankach

Box1 Kultura Wiadomości
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W piątek (7 czerwca) czeka nas toruńska odsłona święta województwa. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert “Pod wspólnym niebem”, na którym wystąpią m.in. Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski, Ten Typ Mes, Czesław Śpiewa i The Dumplings.

W tym roku przypada 20-lecie Kujawsko-Pomorskiego. Tradycyjnie święto naszego województwa odbywa się na początku czerwca. W piątek (7 czerwca) czeka nas toruńska odsłona tego wydarzenia. Oficjalne obchody rozpocznie msza w intencji województwa, która rozpocznie się o godz. 10 w katedrze śś. Janów.

REKLAMA

Po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II na zbiegu al. św. Jana Pawła II i Wałów gen. Sikorskiego. W południe w gmachu urzędu marszałkowskiego zacznie się uroczysta sesja sejmiku województwa. Wezmą w niej udział nowi honorowi obywatele Kujawsko-Pomorskiego – prymas senior abp Henryk Muszyński i fizyk prof. Stanisław Dembiński.

Punktem kulminacyjnym toruńskich uroczystości będzie plenerowy koncert “Pod wspólnym niebem” na toruńskich Jordankach. Impreza rozpocznie się o godz. 21. Na scenie wystąpią: Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski, Ten Typ Mes, Czesław Śpiewa, The Dumplings i Mariusz Lubomski.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *