III runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów dla torunian

Box2 Sport Wiadomości
fot. KS Toruń - Sławomir Kowalski

We wtorek w Bydgoszczy odbyła się trzecia runda DMPJ na żużlu. Tym razem najlepsi byli torunianie.

Po drugich miejscach zajętych podczas I i II rundy w Gdańsku juniorzy Apatora Toruń odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

REKLAMA

W pierwszych dwóch rundach najlepsi byli młodzi żużlowcy reprezentujący drużynę Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Podczas wtorkowych zawodów drużyna ta była nieklasyfikowana, ponieważ wpisała do programu trzech żużlowców.

Apator zdobył 40 punktów, a na tę sumę złożyło się po 11 punktów Karola Żupińskiego i Krzysztofa Lewandowskiego i po 9 punktów Kamila Marcińca i Justina Stolpa.

Na drugim miejscu III rundę ukończyli żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, którzy zdobyli 32 punkty. Kapitalne zawody pojechał Wiktor Przyjemski, który wygrał wszystkie 6 wyścigów, w których wystartował.

Bardzo dziwny był 17. wyścig. W jego obsadzie pojawiło się tylko dwóch zawodników: Seweryn Orgacki i Justin Stolp. Pierwszy z nich nie wyjechał jednak na tor, a drugi, jadąc samodzielnie, na czwartym okrążeniu miał defekt motocykla i po trzy punkty musiał pobiec do mety.

Już w środę 28 kwietnia odbędzie się IV runda DMPJ. Gospodarzem ponownie będzie Bydgoszcz. Zawody rozpoczną się o godz. 12:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *