Fundacja Ducha działa już od 30 lat

W niedzielę w Dworze Artusa odbyło się jubileuszowe spotkanie z okazji 30-stej rocznicy powstania Fundacji Ducha.

Twórcą powstałej w 1992 roku fundacji był nieżyjący już Stanisław Duszyński. W 1989 roku zapoczątkował on działalność terapeutyczną mającą poprawiać sprawność osób z niepełnosprawnościami, poprzez ich udział w różnych formach aktywności ruchowej, wcześniej dla nich niedostępnej, takich jak wspinaczka górska, hipoterapia czy spływy kajakowe.

Fundacja prowadzi też działalność w obiektach przy Szosie Bydgoskiej, gdzie dorośli i dzieci biorą udział w codziennych ćwiczeniach terapii konnej czy wspinaczki na sztucznej ściance.

Gratuluję Państwu wierności zasadom, które w Waszym środowisku od lat nazywane są „filozofią Ducha”. Zakładają ona wyjątkową wrażliwość na trudy niepełnosprawności, a jednocześnie kształtowanie mocnych charakterów i zachowań. Dziękuję za to, że Fundacja Ducha od lat jest w Toruniu jednym z najważniejszych ośrodków rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych. Życzę, by wszyscy korzystający ze wsparcia Fundacji, patrzyli w przyszłość wyłącznie z nadzieją. Bo Fundacja Ducha jest mocnym gwarantem tej nadziei, której zwykle szukamy w sytuacjach osłabienia sił ciała i ducha – napisał w liście gratulacyjnym prezydent Michał Zaleski.

List ten wraz ze statuetką toruńskiego anioła przekazał na ręce Joanny Duszyńskiej-Gawińskiej, prezeski Fundacji, zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz.