Już wiadomo, od kiedy powiększy się strefa płatnego parkowania

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od najbliższego piątku (29 marca) wchodzi w życie uchwała zmieniająca granice strefy płatnego parkowania. Rozszerzy się ona w kierunku północnym. Gdzie trzeba będzie płacić za parkowanie?

Toruńscy radni podjęli uchwałę zmieniającą granice strefy na początku marca. Zgodnie z nią do tańszej podstrefy, oznaczonej literą “B”, wejdzie dodatkowo ul. Legionów między ul. Grudziądzką a Odrodzenia.

W praktyce chodzi o odcinek, na którym od lat funkcjonuje parking. O jego włączenie do strefy płatnego parkowania postulowali mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych przy ul. Legionów 5 i 1/3, Grudziądzkiej 10/12 i Odrodzenia 11/13. Dlaczego? Borykają się oni bowiem deficytem miejsc w otoczeniu swoich budynków mieszkalnych.

– Postój na wskazanym odcinku ul. Legionów bez opłaty parkingowej lub abonamentu będzie skutkował wystawieniem wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowej w wysokości 35 zł przez kontrolera Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy toruńskich drogowców.

Odcinek ul. Legionów, który wchodzi do strefy, został oznaczony na pomarańczowo, źródło: Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Jak wyglądają granice podstrefy A i B strefy płatnego parkowania?

Podstrefa A obejmuje obszar ograniczonymi następującymi ulicami (wraz z tymi ulicami): Bulwar Filadelfijski (na odcinku od ul. Warszawskiej do al. 500-lecia Torunia), Ślimak Getyński, al. Jana Pawła II (na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do pl. Artylerii Polskiej), Wały gen. Sikorskiego (na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do Uniwersyteckiej), Uniwersytecka, Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny (pierzeja północna i wschodnia), Warszawska i Gregorkiewicza (od pl. św. Katarzyny do Wałów gen. Sikorskiego).

A to granice podstrefy B po zmianach: al. 500-lecia Torunia, Tujakowskiego, al. NZS UMK, Legionów (od ul. Grudziądzkiej do Odrodzenia), Wały gen. Sikorskiego (od pl. ZNP do Gregorkiewicza), Gregorkiewicza (od Wałów gen. Sikorskiego do pl. Chrapka), Piastowska, pl. 18 Stycznia, Poniatowskiego (od ul. Piastowskiej do Warszawskiej) i Jagiellończyka.

To nie wszystko. Od piątku wchodzą też zmiany dotyczące wydawania abonamentów w strefie. Będą mogli się o nie ubiegać mieszkańcy bądź przedsiębiorcy, którzy udokumentują zameldowanie (na stałe lub czasowo) bądź tytuł prawny do lokalu, a także tytuł prawny do pojazdu w postaci: własności, współwłasności bądź leasingu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *