Kolejny cykl e-warsztatów i konkurs dla miłośników tańca

Box2 Wiadomości
fot. Toruńska Agenda Kulturalna

Toruńska Agenda Kulturalna nie ustaje w wysiłkach uatrakcyjniania swojej oferty on-line. Zachęca do pamiętania o akcji #zostańwdomu i proponuje kolejny cykl wirtualnych aktywności, tym razem dotyczących tańca. Dostępny jest już pierwszy odcinek cyklu warsztatów tanecznych.

Kolejny cykl warsztatów on-line będzie prowadzony przez Katarzynę Kostańską, certyfikowanego instruktora tańca. Instruktorka na co dzień pracuje w szkole tańca W TAN i toruńskim Domu Muz, uczy tańca w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, przygotowuje choreografię spektakli teatralnych, a w wolnych chwilach prowadzi imprezy jako wodzirej. “Szczególne miejsce w jej roztańczonym sercu zajmują niestylizowane formy tańca, oparte na prowadzeniu mężczyzny i podążaniu kobiety”, czytamy na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Pierwszy odcinek warsztatów tanecznych jest już dostępy na dedykowanej stronie #TAKzostanwdomu oraz w serwisie YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Kurs on-line rozpoczął się nauką podstawowych kroków do tańca w kole, popularnego na wielu imprezach.

Miłośnicy tańca mogą wziąć także udział w konkursie, organizowanym w ramach tegorocznych obchodów Święta Tańca. Uczestnicy muszą wybrać jedną piosenkę z zaproponowanej przez organizatorów listy i przygotować do niej krótki układ taneczny, nie dłuższy niż 5 min. Nagranie należy wstawić na stronę wydarzenia na Facebooku i przesłać do TAK wiadomość prywatną z danymi kontaktowymi oraz linkiem do zamieszczonego filmu. Zgłoszenia można przesyłać tylko do jutra, 10 maja. Trójka zwycięzców otrzyma nagrody pieniężne w wysokości 500 zł, 300 zł i 200 zł. Wyniki zostaną ogłoszone 15 maja. Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie internetowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *