Koronawirus. Duży przyrost zakażeń. Toruń liderem w województwie, w kraju kolejny rekord

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W kraju przybyło 1587 nowych przypadków zakażeń – wynika z dzisiejszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia. 162 z nich dotyczą osób z województwa kujawsko-pomorskiego. W samym Toruniu przybyło 20 kolejnych zakażonych osób, przez co miasto zrównało się z Bydgoszczą w łącznej liczbie zakażeń od początku pandemii.

O statystykach zakażeń w województwie poinformował Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego:

– Wśród zakażonych jest 13 osób z Bydgoszczy, 2 z Grudziądza, 6 z Inowrocławia, 20 z Torunia, 4 z Włocławka, 17 z powiatu aleksandrowskiego, 2 z powiatu brodnickiego, 3 z powiatu bydgoskiego, 4  z powiatu inowrocławskiego, 4 z powiatu lipnowskiego, 2 z powiatu mogileńskiego, 4 z powiatu nakielskiego, 3 z powiatu radziejowskiego, 3 z powiatu rypińskiego, 1 z powiatu świeckiego, 14 z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu tucholskiego, 1 z powiatu wąbrzeskiego, 20 z powiatu włocławskiego, 11 z powiatu żnińskiego. Sanepid ustala jeszcze dane 24 osób – przekazał.

Łącznie od początku pandemii w Toruniu wykryto już 320 przypadków zakażeń, dokładnie tyle samo, ile w Bydgoszczy, która do tej pory była na pierwszym miejscu w województwie. Są też dobre wiadomości. W kujawsko-pomorskim przybyło także 27 kolejnych ozdrowieńców. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *