Lenz zapłacił za sprostowania z pieniędzy komitetu wyborczego?

Box2 Polityka Wiadomości
Fot. Wojciech Giedrys

Komitet wyborczy wyborców Michała Zaleskiego wydał oświadczenie dotyczące sposobu finansowania sprostowań, które Tomasz Lenz opublikował w “Nowościach” i TV Toruń.

Treść oświadczenia odczytał wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz, jeden z członków i kandydatów komitetu wyborczego wyborców Michała Zaleskiego:

REKLAMA

– Z przykrością muszę stwierdzić, że kandydat na prezydenta Torunia Tomasz Lenz rozpowszechniał nieprawdziwe informacje dotyczące miasta i prawomocnym postanowieniem dwóch sądów – Sądu Okręgowego w Toruniu z dnia 11 października oraz Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z dnia 15 października – zostało potwierdzone, że pan Lenz dopuścił się kłamstwa wyborczego. Niestety z ubolewaniem muszę także przekazać, że Tomasz Lenz nie wykonał wyroku sądu w tej części, w której sąd nakazał mu publikację sprostowania na własny koszt. Tymczasem sprostowania, które się ukazały 16 listopada po wydaniu “Aktualności Toruńskich” po godz. 17.45 w TV Toruń, jak i 17 października w dzienniku “Nowości” zostały opatrzone komunikatem, że sfinansowano je ze środków Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Fiderewicz informuje, że komitet Michała Zaleskiego w środę o godz. 13 złożył wniosek do Sądu Okręgowego w Toruniu o egzekucję wyroku. – Decyzja należy do Sądu Okręgowego – mówi Fiderewicz.

Co na to Tomasz Lenz? – Komitety wyborcze prowadzą kampanię ze środków wpłacanych także przez kandydatów. Z tych wpłat reguluje się wszystkie wydatki. W tym ogłoszenia prasowe – odpowiada Lenz.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *