Leżał dwa dni na podłodze w mieszkaniu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Dobrze mieć troskliwego sąsiada. Przekonał się o tym starszy mężczyzna mieszkający przy ul. Akacjowej w Toruniu, z którym bliscy i znajomi przez dwa dni nie mieli kontaktu. To on, około południa, 14 kwietnia, zauważył, że 63-latek leży półprzytomny na podłodze i prawdopodobnie potrzebuje pomocy medycznej. Natychmiast wezwał policję. Od tej chwili wydarzenia potoczyły się błyskawicznie.

Dyżurny komisariatu na Podgórzu skierował na miejsce radiowóz. Równocześnie powiadomiona została straż pożarna, której zadaniem było wyważenie drzwi.

Ponieważ istniało realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny  błyskawicznie  podjęli decyzję o siłowym  wejściu do mieszkania. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i współdziałając ze strażakami wyważyli drzwi. Od razu dostrzegli 63-letniego  właściciela mieszkania, który leżał na podłodze, kompletnie nie mógł się poruszać a jego kondycja zdrowotna była  tak słaba, że nie pozwalała mu już nawet wydawać dźwięków – relacjonuje podinspektor Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.

Wkrótce zjawiła się karetka pogotowia i mężczyźnie udzielona została pomoc, po czym został przewieziony do szpitala.

1 thought on “Leżał dwa dni na podłodze w mieszkaniu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

  1. Zazwyczaj kończy się tym, że sąsiedzi zaczynają czuć nieprzyjemną woń. I wtedy jest już zdecydowanie za późno na cokolwiek. Brawa dla czujnych sąsiadów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *