Licealistki z Torunia pomagają choremu koledze. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę

Box1 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

To kolejny projekt, realizowany w ramach olimpiady “Zwolnieni z teorii”. Sześć uczennic Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu postanowiło wspomóc swojego rówieśnika Jarka. Już niedługo w ramach akcji charytatywnej wyemitowany zostanie koncert on-line, a dzień później odbędą się zdalne licytacje.

Projekt “Sztuka Pomagania” realizują Joanna Górna, Natalia Kościńska, Lena Cołbecka, Julia Barczyńska, Zuzanna Wesołowska i Agata Grochowalska, uczennice toruńskich szkół.

Chcemy pokazać naszym widzom dwie sztuki – teatralną oraz tą rzadziej spotykaną, ale jednocześnie bardzo ważną – sztukę pomagania – informują dziewczyny w mediach społecznościowych.

Celem ich działań było zorganizowanie koncertu charytatywnego dla 18-letniego Jarka Aleksandrowicza, chorującego na białaczkę. Fundusze, zebrane w ramach projektu “Sztuka Pomagania” zostaną przeznaczone na rehabilitację Jarka, który zmaga się z powikłaniami poprzeszczepowymi.

W wolnym czasie lubiłem grać w piłkę z kolegami, jeździć na rowerze, grać w gry, a szczególnie tańczyć. Skończyłem gimnazjum i dostałem się do liceum, do którego chciałem. Jednak niestety nie było mi dane pójść na rozpoczęcie roku, poznać się z nową klasą, gdyż od sierpnia moim drugim domem stał się szpital. Usłyszałem diagnozę ostrej białaczki, potem choroba nie odchodziła zbyt łatwo i dość szybko zostałem zakwalifikowany na przeszczep szpiku. W całym leczeniu były chwile lepsze i gorsze. Mam nadzieję, że te najcięższe momenty już za mną, jednak do pełni zdrowia mi jeszcze trochę brakuje. Muszę wyleczyć powikłanie poprzeszczepowe związane z płucami, ale nie zatrzymam się kilka kroków przed metą – opowiada Jarek na stronie projektu.

Dzięki uruchomieniu zrzutki udało się zebrać pieniądze na zorganizowanie koncertu. Zostanie on wyemitowany on-line w sobotę 17 kwietnia. Dzień później, w niedzielę 18 kwietnia, na stronie projektu “Sztuka Pomagania” odbędą się licytacje dla Jarka. Do pomocy może włączyć się w ten sposób każdy chętny – wystarczy zamieścić post z przedmiotem, wystawionym na licytacje i ceną wywoławczą lub dołączyć do osób licytujących. Licytacje potrwają od 8.00 do 22.00.

Materiał: nadesłany
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *