Londyński bukmacher wskazał lidera w wyścigu o fotel prezydenta Torunia

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Analitycy londyńskiej firmy Unibet wzięli pod lupę kandydatów na prezydenta Torunia. Według ich typów liderem w tym wyścigu jest prezydent Torunia Michał Zaleski (43 proc.). Co z kolejnymi kandydatami? 

Analitycy londyńskiej firmy Unibet od kilku miesięcy obserwują wybory w największych polskich miastach. Tym razem wzięli pod lupę kandydatów w Toruniu.

REKLAMA

– Liderem po fotel Prezydenta Torunia jest urzędujący Prezydent Michał Zaleski (43 proc.) i mało kto wierzy, że komukolwiek uda się Go pokonać – czytamy w informacji prasowej. – O drugie miejsce powalczy kandydat Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz (25 proc.). Zdaniem bukmacherów, trzeci w kolejce o fotel Prezydenta jest Zbigniew Rasielewski z Prawa i Sprawiedliwości z 13 procentami szans na objęcie urzędu.

Szanse pozostałych kandydatów prezentują się następująco: “Sylwia Kowalska z Komitetu My!Toruń ma 10 proc. szans na prezydenturę, a Sławomir Mentzen, wiceprezes Wolności – 6 proc. Ostatnia w wyborczym wyścigu plasuje się Irena Paczkowska z Kukiz’15 (4 proc.)”.

Takie wyniki typuje Unibet Group Plc, spółka publiczna notowania na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ. Kto będzie rządzić w innych miastach według bukmacherów? W Krakowie dają zwycięstwo Małgorzacie Wasserman z PiS (54 proc.), we Wrocławiu – Jackowi Sutrykowi (56 proc.), a w Warszawie typują – 39 proc. dla Rafała Trzaskowskiego i 36 proc. dla Patryka Jakiego.

To tylko typowania. Wyniki wyborów poznamy po 21 października, czyli po pierwszej turze lub po 4 listopada, czyli po ewentualnej drugiej turze.

Będzie druga tura w Toruniu? Pojawiły się wyniki sondażu

 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *