Miasto sprzedało dwie działki na Włocławskiej. Już wiadomo, co tam powstanie

Box2 Wiadomości
fot. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Magistrat sprzedał dwie działki inwestycyjne w lewobrzeżnym Toruniu. Obie kupili państwo Edyta Ernest-Afrykańska i Krzysztof Afrykański, właściciele firmy Bartus. Co zamierzają tam wybudować? 

W tym tygodniu urzędowi miasta udało się sprzedać dwie kolejne inwestycyjne działki w lewobrzeżnym Toruniu. Chodzi o tereny przy ul. Włocławskiej 119 i 119A. Obie licytacje wygrali państwo Edyta Ernest-Afrykańska i Krzysztof Afrykański. Każdy z gruntów kosztował po 333,3 tys. zł. Do miejskiej kasy wpłynie więc 666,6 tys. zł.

Zwycięzcy przetargu są właścicielami firmy Bartus, która zajmuje się systemami radionawigacyjnymi., a konkretnie techniką nawigacyjną dla lotnisk. Działalność prowadzą od 2001 r. Pracują najczęściej na zlecenie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Bartus realizował inwestycje radionawigacyjne m.in. w Warszawie, Krakowie, Dęblinie, Łodzi, Powidzu czy Gdańsku.

Jakie inwestycje planują na zakupionych działkach przy ul. Włocławskiej? Zamierzają tam wybudować nową siedzibę swojego przedsiębiorstwa. Warto zauważyć, że grunty przy Włocławskiej mają dogodne położenie – przy wjeździe na trasę prowadzącą na most im. gen. Elżbiety Zawackiej.

Mniejsza działka zajmuje ponad ćwierć hektara, większa przekracza 38 arów. Działki są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Można na nich prowadzić usługi. Tereny są niezagospodarowane, częściowo zadrzewione i nieuzbrojone. Sieci znajdują się w ul. Włocławskiej. Dojazd do nich odbywa się z ul. Łódzkiej drogą serwisową, w planach jest też poprowadzenie bezpośredniego zjazdu z ul. Włocławskiej.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *