Mieszkańcy Bydgoskiego chcieli zatrzymać wycinkę drzew. O co ta awantura?

Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Zimą pisaliśmy o tym, że ulica Bydgoska przeżyje małą rewolucję ze względu na projekt rewaloryzacji alei kasztanowców. Wiążąca się z nim wycinka wywołała dziś niemałe zamieszanie za sprawą pewnego facebookowego posta.

O godzinie 8.00 na pilarzy czekała już delegacja mieszkańców, którzy nie mieli zamiaru pozwolić na wycinkę. Na miejsce wezwali również policję i powiadomili Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Około godziny 12.00 na miejscu nadal było gorąco. O co poszło?

W ramach miejskiego projektu rewaloryzacji, drzewa podzielono na trzy grupy – te do wycinki, wykonania zabiegów pielęgnacyjnych oraz te, które mają pozostać nienaruszone. W tej pierwszej znalazło się nieco ponad 36, z których 6 ma być wycięte w opartu zgodę RDOŚ ze względu na obecność ptasich gniazd.

Dziś argumenty społeczników, gdy drzewa są w pełnym rozkwicie i w trakcie okresu lęgowego, są zupełnie zrozumiałe. Tak samo zrozumiałe jest zaskoczenie mieszkańców związane z realizacją tego projektu – Urząd Miasta nie informował o nim inaczej, niż przez kartki powieszone na drzewach mówiące kierowcom, że nie powinni parkować pod drzewami ze względu na wycinkę.

Fot. Łukasz Piecyk

W ich miejsce pojawią się 94 kasztanowce różowe. Część z nich ma być realizowana w ramach tzw. “nasadzeń zastępczych”. Kto miał rację w tym sporze? Czas pokaże – pisma złożone przez społeczników do RDOŚ muszą zostać formalnie rozpatrzone.

Jedno jest pewne – warto czytać “Tylko Toruń” – wówczas takie wydarzenia nie będą zaskoczeniem!

Tagged

1 thought on “Mieszkańcy Bydgoskiego chcieli zatrzymać wycinkę drzew. O co ta awantura?

  1. Żenada! Tekst jest bez sensu. Zakończenie w ogóle nie przemyślane przecież gdyby suche i chore drzewa zostały wycięte w lutym tak jak inne (bo część wycinki odbył a się we wcześniejszym terminie) nie byłoby awantury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *