Młodzi żużlowcy będą rywalizować w Toruniu

Box1 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Jutro i w sobotę na Motoarenie rozegrany zostanie turniej European 250 cc Youth Speedway Cup. Odbędą się dwie rundy półfinałowe oraz finał.

Zawody European 250 cc Youth Speedway Cup dają młodym talentom sportu żużlowego możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, wśród najlepszych współzawodników z całej Europy oraz pokazania się na arenie międzynarodowej. Są istotnym elementem szkolenia nowych adeptów oraz rozwoju sportu żużlowego.

REKLAMA

Pierwszego dnia mistrzostw odbędą się zawody półfinałowe z udziałem 32 żużlowców. W ramach półfinałów rozegrane zostaną dwa turnieje jeden po drugim, co oznacza, że jednego dnia na kibiców będzie czekało aż 40 wyścigów. Turniej finałowy odbędzie się w sobotę. Weźmie w nim udział 8 najlepszych zawodników z każdego półfinału.

W Mistrzostwach Europy uczestniczyć będą młodzi sportowcy w wieku od 13 do 16 lat. Przewidywany jest udział ekipy z Anglii, Danii, Niemiec, Belgii, Finlandii, Francji i Polski. Polska otrzymała trzy miejsca dla swoich reprezentantów, w tym MateuszAffelt z KS Toruń. Więcej reprezentantów mają tylko Anglicy, Niemcy i Duńczycy. Na toruńskiej Motoarenie nie zabraknie także żużlowców z państw, które mniej kojarzą się ze speedwayem. Po jednym miejscu otrzymały chociażby Belgia, Finlandia czy Francja.
Przed rozpoczęciem zmagań odbędą się treningi z udziałem wszystkich zawodników. Po zakończeniu rywalizacji nastąpi wręczenie pucharów oraz dekoracja najlepszych zawodników rundy finałowej. Regulamin zawodów jest zgodny z regulaminem FIM Europe – Europejskiej Federacji Motocyklowej i odbywa się pod jej patronatem. Organizatorami są Polski Związek Motorowy oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Motorowych „STAL” Toruń. Wydarzenie otrzymało patronat Prezydenta Miasta Torunia.

Harmonogram zawodów:
piątek, 16 lipca – o 12:00 pierwszy półfinał, o 18:00 drugi.
sobota, 17 lipca – finał o 15:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *