Moc rabatów z kodem promocyjnym

Box2 Materiały partnera
Fot. nadesłane

Kody rabatowe to jedna z najpopularniejszych form oszczędzania na codziennych zakupach. Wystarczy wpisać podczas transakcji w odpowiednie pole przygotowany przez sprzedawcę kod rabatowy lub kod promocyjny i cieszyć się z obniżek cen czy gratisów. Z kodów rabatowych i bonusowych warto korzystać m.in. podczas różnego rodzaju akcji promocyjnych – wówczas można kupić potrzebne produkty jeszcze taniej!

Kody rabatowe przywędrowały do nas z krajów Europy Zachodniej – zarówno tam, jak i np. w USA – od wielu lat są częścią zakupowego krajobrazu. W Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno, ale szybko znalazły naprawdę szerokie grono zwolenników. Dlaczego? – Klient korzysta, bo kod pobiera za darmo i bez żadnych zobowiązań. Dostaje niższą cenę tak po prostu. Może przeglądać strony na bieżąco albo zapisać się do newsletterów, żeby informacje o promocjach przychodziły regularnie. Dobrym pomysłem jest też przed zakupem wpisać w Google nazwę sklepu oraz frazę „kod rabatowy” lub „kod promocyjny”. Korzyści z takich działań są oczywiste – pisał w swoim artykule na stronie forbes.pl Wojciech Maroszek.

I choć kody rabatowe są dostępne w Internecie na co dzień, to ich prawdziwy wysyp następuje w okresach szczególnie ważnych dla handlu i usług.

Kody promocyjne – jakie rabaty obejmują?

Jednym z okresów, kiedy bez problemu można znaleźć atrakcyjne kody rabatowe do sklepów z różnych branż, jest tzw. Czarny Piątek (Black Friday), czyli ostatni piątek listopada. Przywędrował on do nas ze Stanów Zjednoczonych – tam jest to tradycyjnie dzień rozpoczęcia sezonu przedświątecznych zakupów, a sklepy organizują najlepsze i największe promocje w całym roku. Korzysta z nich około 40 mln Amerykanów, z czego każdy zostawia na zakupach około 400 dolarów. W Polsce z roku na rok Czarny Piątek staje się coraz bardziej popularny – akcje promocyjne i rabatowe, np. w postaci specjalnych kodów promocyjnych, przygotowuje coraz więcej sklepów. Co ciekawe, część z nich rozciąga obowiązywanie promocji na dni przed i po Czarnym Piątku, organizując nawet akcje typu Black Week.

Kolejny okres, kiedy kodów rabatowych jest naprawdę mnóstwo, to czas letnich wyprzedaży (Summer Sale). Jeszcze kilka lat temu obejmował on dwa-trzy ostatnie tygodnie sierpnia, ale obecnie handlowcy rozciągają go właściwie na cały okres lata, począwszy od ostatnich dni czerwca. I choć Polacy deklarują w tej kwestii dość spory rozsądek (według badania przeprowadzonego przez jeden z działających na naszym rynku banków, aż 48,1% kobiet i 45,3% mężczyzn deklaruje, że ze specjalnych okazji korzysta tylko wtedy, kiedy dotyczą czegoś, co i tak mieli kupić), to z pewnością dzięki kodom rabatowym można dużo taniej kupić w tym okresie np. odzież i obuwie. Oczywiście identycznie wygląda sytuacja podczas wyprzedaży zimowych, które trwają od świąt Bożego Narodzenia aż po Nowy Rok. Wówczas kody rabatowe pomagają kupić taniej np. sprzęt RTV i AGD, elektronikę, kosmetyki czy książki lub filmy.

Co ciekawe, kody rabatowe dotyczą nie tylko klasycznych zakupów towarów i usług. Jedną z ich odmian są kody bonusowe, przygotowywane przez legalnych bukmacherów internetowych (jak STS kod czy Fortuna kod, tu zobaczysz inne promocje na start). Pozwalają one uzyskać np. dodatkowy bonus powitalny na start dla nowego, zarejestrowanego na stronie internetowej gracza, otrzymać tzw. darmowy zakład (freebet taki ma Totolotek czy Forbet), postawić kupon z podwyższoną stawką itp.

Kody bonusowe są tak naprawdę dostępne u legalnych polskich bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów cały czas, ale – podobnie jak inne branże – również bukmacherzy mają okresy, kiedy zainteresowanie ich usługami jest największe. Są to oczywiście duże imprezy sportowe, takie jak mistrzostwa świata w piłce nożnej, igrzyska olimpijskie (letnie i zimowe) czy finały europejskich rozgrywek w piłce nożnej (Liga Mistrzów, Liga Europy). Wówczas promocje dla graczy – w tym kody promocyjne i bonusowe – są jeszcze bardziej atrakcyjne.

2 thoughts on “Moc rabatów z kodem promocyjnym

  1. Najbardziej lubię wyprzedaże właśnie w sklepach internetowych – nie trzeba się przepychać łokciami żeby coś atrakcyjnie kupić 😀

  2. Ja tam zagrywam wszędzie gdzie można coś przytulić – bonus, gratis albo kaskę…w tym prym wiodą banki a nie bukmacherzy, które dają kasę bonusową za otwarcie konta a nawet 1000 zł za zamknięcie takiego konta w banku 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *