Morawiecki, Błaszczak, Brudziński, Ziobro, czyli wszyscy święci na urodzinach Radia Maryja

Polecamy Wiadomości
fot. screen z TV Trwam

Na 27. urodziny Radia Maryja przyjechała polityczna śmietanka PiS, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim. – Składam najlepsze życzenia, za cały trud, za wszystko, co dla Polski, dla Boga zrobiliście państwo przez te 27 lat – mówi premier podczas swojego wystąpienia.

Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński i Zbigniew Ziobro – to najważniejsi goście sobotnich, 27. urodzin Radia Maryja. Towarzyszyło im także wielu innych polityków partii rządzącej, jak choćby: Beata Kempa, Stanisław Piotrowicz czy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Nie zabrakło także lokalnych polityków m.in. prezydenta Michała Zaleskiego, Przemysława Przybylskiego, radnego sejmiku województwa z PiS czy miejskich radnych tej partii.

W swoim wystąpieniu Morawiecki zwrócił uwagę na ważną rolę kobietę w odzyskaniu wolności. Podkreślił, że stało się to dzięki polskim matkom, żonom i babciom.

– Powinniśmy z większą czcią, miłością pamiętać o naszych matkach, żonach, babciach, siostrach, córkach z tamtych lat, które poprzez swoją cichą, wielką pracę przechowywały wiarę, religię, język, kulturę, przechowywały Polskę – mówił premier. – To dzięki nim jesteśmy tutaj dzisiaj, gdzie jesteśmy i winniśmy im wielką wdzięczność, że właśnie były w tych strasznych trudnych latach, dniach, dekadach były cały czas bliskie idei Polski. Szczęśliwej, wielkiej, wspaniałej Polski.

Premier złożył także życzenia Rodzinie Radia Maryja za “cały trud, za wszystko, co dla Polski, dla Boga zrobiliście państwo przez te 27 lat”. – Żeby wszyscy, którzy trochę błądzą, jeszcze nie czują tak do końca tego piękna, które w słowie i w wartościach związanych z Polską się mieszczą, żeby to wszystko pojęli, bo myślę, że wtedy tak naprawdę będziemy wszyscy dogłębnie szczęśliwi. Bóg zapłać za wszystko – wszystkiego dobrego – powiedział Morawiecki.

Swoje wystąpienie na urodzinach Radia Maryja miał także prezydent Torunia Michał Zaleski. Podczas niego przekazał życzenia na toruńskiej rozgłośni. Pozdrowił także przybyłych do miasta pielgrzymów.

– Witam w Toruniu, życząc radosnego, serdecznego, rodzinnego spotkania w tym ciepłym i dobrze przygotowanym miejscu. A na drogę powrotną do domu, często odległą, życzę, by opatrzność boża czuwała nad każdym pielgrzymem po to, aby za rok można było się spotkać ponownie w Toruniu – powiedział Zaleski.

 

fot. screeny z TV Toruń

Tagged