“Naszą misją jest bezpieczeństwo”. Fundacja PCA zaprasza na szkolenia

Box2 Materiały partnera
Fot. nadesłane

Doświadczenie i praktyczną wiedzę zdobyli w trakcie misji wojskowych, m.in. w Iraku, Afganistanie, Libanie czy Mali. Szkolili się pod okiem wielu specjalistów, m.in. z CIA i innych armii NATO. Pracowali z wieloma wybitnymi specjalistami z całego świata, by swoje umiejętności móc przekazać innym. Prowadzenie działalności edukacyjnej, publikacja ekspertyz i raportów, a także współpraca z instytucjami państwowymi to tylko część z zadań członków Fundacji.

Fundacja Polskie Centrum Analityczne założona została w październiku 2018 r. W swoim zespole skupia osoby mające praktyczne doświadczenie z zakresu bezpieczeństwa. Jej misją jest wspieranie idei rozwoju kraju dzięki efektywnemu systemowi edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia działalności oświatowej, edukacyjnej i badawczo-rozwojowej w obszarze bezpieczeństwa państwa i obywateli.

– Przez niemal 10 lat pracowałem w środowisku międzynarodowym – mówi Krzysztof Danielewicz, prezes Fundacji PCA. – Uczestniczyłem również w wielu szkoleniach ze światowej klasy specjalistami, praktykami. Pomyślałem: dlaczego nie dać podobnej możliwości innym? Tak zrodził się pomysł powstania Fundacji, skupiającej pod swoimi skrzydłami najlepszych polskich i światowych ekspertów.

W skład organizacji w dużej mierze wchodzą żołnierze zawodowi, biorący przed laty udział m.in. w wojnach w: Iraku, Afganistanie, Libanie, Mali czy na Bałkanach. Fundatorzy i eksperci są także autorami procedur postępowania na wypadek ataków terrorystycznych, w tym wtargnięcia napastnika z niebezpiecznym narzędziem czy podłożenia ładunku wybuchowego.

Do projektu przystąpili także funkcjonariusze innych służb mundurowych, w tym policjanci.

Czym zajmują się członkowie Fundacji? Specjaliści skupiają się przede wszystkim na budowaniu platformy współpracy i wymiany doświadczeń dla osób będących autorytetami w zakresie bezpieczeństwa osobowego, fizycznego oraz cyberbezpieczeństwa. Realizują swoje cele poprzez szeroko rozumianą działalność edukacyjną, publikację analiz, ekspertyz, raportów i komentarzy.

– Współpracujemy z organami i instytucjami państwowymi oraz osobami fizycznymi, prawnymi oraz innymi jednostkami w zakresie: ochrony informacji niejawnych, ochrony danych osobowych, ochrony fizycznej, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i higieny pracy – wymienia Krzysztof Danielewicz. – W wymiarze najbardziej praktycznym – oferujemy szereg kursów, szkoleń czy usług dla osób i firm zainteresowanych wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Działalność Fundacji pozwala pozyskiwać środki i przeznaczać je na organizację bezpłatnych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży. W przyszłości Fundacja planuje również realizować szereg szkoleń dedykowanych polskim służbom mundurowym.

Fundacja PCA prowadzi także analizy dot. bezpieczeństwa na świecie.

Wyjeżdżamy do miejsc, które dotknięte zostały np. atakami terrorystycznymi czy innymi formami przemocy mającymi wpływ na bezpieczeństwo – tłumaczy prezes Fundacji. – W praktyce sprawdzamy, jak obecnie wygląda sytuacja na wybranym obszarze, czy zagrożenie dla osób postronnych jest realne, a także jak należy się zachować w konkretnym państwie. Nasze analizy publikujemy na stronie www.pca.edu.pl. Każda osoba zainteresowana podróżą – do Egiptu, Turcji, Gruzji czy Etiopii – może skorzystać z naszej opinii i samodzielnie podjąć decyzję – czy warto tam lecieć. Tego i wielu innych rzetelnych informacji, pozyskanych przez ekspertów, nie wyczytamy z książek. Nad nimi pracują najlepsi specjaliści – wiarygodni i zweryfikowani przez rząd. Ci, dla których idea bezpiecznego państwa jest najwyższą wartością.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.