Niepełnosprawni po raz drugi spotkają się w Toruniu. Fundacja “Światło” zaprasza na piknik

Box2
Fot. Fundacja "Światło"

W niedzielę 22 września w Centrum Targowym Park przy Szosie Bydgoskiej, odbędzie się II Piknik Edukacyjny Osób Niepełnosprawnych. W przygotowaniu wydarzenia bierze udział 14 organizacji.

Impreza ma na celu zaktywizować środowisko osób niepełnosprawnych. Będzie to okazja do integracji, a także rozwijania kompetencji, zarówno przez opiekunów, jak i ich podopiecznych. Na spotkaniu pojawią się głównie osoby zrzeszone przez organizacje pozarządowe z województwa. Pozostali zainteresowani problematyką pikniku, muszą uprzednio zgłosić chęć udziału organizatorom. 

W tej chwili ponad 300 osób zadeklarowało udział w tym przedsięwzięciu, a na pewno będzie ich jeszcze więcej – mówi Janina Mirończuk, prezes Fundacji „Światło”. – W tym roku przygotowując program większą uwagę zwróciliśmy na edukację. Opracowaliśmy specjalny edukacyjny tor przeszkód z różnymi konkurencjami dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych.

Wydarzenie ma rozpocząć się o godzinie 13:00. W programie przewidziano różne gry i zabawy, między innymi występy muzyczne, taneczne, warsztaty kulinarne oraz zajęcia edukacyjne. Zakończenie zaplanowano na 17:00. Piknik dofinansowany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *