Nowa atrakcja dla rowerzystów przy skateparku na Rubinkowie

Box2 Wiadomości
Tak prezentuje się olsztyński pumptrack, screen: https://youtu.be/4b3Z4ex1bs0

Przy skateparku przy ul. Rydygiera trwa budowa pierwszego w Toruniu pumptracku. Obiekt, po którym będzie można jeździć rowerem i na rolkach, ma być gotowy pod koniec września.

Rozpoczęcie budowy pierwszego w Toruniu pumptracku było planowane już w ubiegłym roku. Obiekt miał być gotowy wiosną 2018 r. Ostatecznie przetargi na to zadanie potoczyły się tak, że prace ruszyły w tym roku.

Widać jednak już ich postępy. Robotnicy uzbroili już grunt i zajmują się usypywaniem oraz ubijaniem muld, na których wkrótce pojawi się nawierzchnia. Właśnie te muldy na pumptracku są najważniejsze. Jazda na pumptracku praktycznie nie wymaga pedałowania, siła grawitacji pozwala napędzać się z jednej muldy na drugą. Takie treningi wyrabiają refleks, zmysł równowagi i kondycję.

Obiekt przy ul. Rydygiera będzie monitorowany. Zajmie powierzchnię ok. 2,8 tys. m kw. Pojawi się na nim nawierzchnia asfaltowa, która jest trwalsza od innych nawierzchni mineralnych. Budowa pumptracku pochłonie ponad 658 tys. zł. Z obiektu skorzystamy już na początku października.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *