Olimpijczycy wrócili do Torunia [ZDJĘCIA]

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W Przystani Toruń odbyło się oficjalne powitanie toruńskich olimpijczyków, którzy wrócili z Igrzysk w Tokio z dwoma srebrnymi medalami. W spotkaniu uczestniczyły Katarzyna Zillmann oraz Jolanta Ogar-Hillmedalistki igrzysk, a także Mirosław Ziętarski i Michał Szpakowski.

Sportowców powitali między innymi prezydent Torunia Michał Zaleski, przewodniczący Rady Miasta Marcin Czyżniewski, rektor UMK prof. Andrzej Sokala i przedstawiciele klubów sportowych.

REKLAMA

Gratulując wyników prezydent Zaleski powiedział:

Kiedy w tym miejscu mówiliśmy “trzymamy kciuki, jedźcie do Tokio po to, by osiągać sukcesy”, marzyliśmy o medalach naszych toruńskich reprezentantów. Powiem szczerze – nie przyszło mi do głowy, że do przez wiele lat jedynego naszego medalisty Łukasza Pawłowskiego dołączą dwie kolejne toruńskie medalistki i to w tym samym kolorze. Takich marzeń nie miałem. Z radością dzisiaj o tym rozmawiamy. W sporcie warto być pracowitym, solidnym, ale też i odważnym. Odwaga ma swoją miarę i cenę w każdym wymiarze, szczególności sportowym. Dziękuję za godne reprezentowanie naszego miasta i kraju w Tokio naszym medalistkom oraz tym, którzy byli tuż za podium. Mam nadzieję, że wiedzieliście, że z Torunia płyną dobre impulsy.

Następnie prezydent złożył indywidualne gratulacje każdemu z głównych bohaterów spotkania, podkreślając ich trud i wysiłek włożony w osiągnięte rezultaty i zaznaczając, że w przypadku Katarzyny Zillmann to był debiut olimpijski, co dobrze rokuje na przyszłość, zaś u Jolanty Ogar-Hill zaowocowały doświadczenia nabyte w poprzednich tego typu zawodach. Uznał też, że Toruń wysoko stoi pod względem sportów wodnych,co jest efektem wieloletniej pracy między innymi w klubie AZS Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Samorząd Torunia chce wspierać tych, którzy reprezentują kraj i miasto na igrzyskach, dlatego potwierdzamy to wsparcie wyróżnieniami i nagrodami skierowanymi do 6 osób: naszych medalistek, ich trenerów oraz dwóch pozostałych reprezentantów wioślarstwa, którzy również ponadprzeciętnie wypadli w zawodach – dodał włodarz miasta.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *