Onet Rano w Toruniu. “Tu warto żyć nie tylko od święta” [WIDEO]

Box2 Wiadomości
fot. Onet Rano (materiał wideo)

Dziś w Toruniu pojawiła się ekipa programu Onet Rano #wPodróży. W materiale o grodzie Kopernika pojawiły się m.in. takie miejsca, jak Bulwar Filadelfijski, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Muzeum Toruńskiego Piernika czy Planetarium. Na temat Torunia wypowiadały się także osoby, związane z miastem, m.in. Joanna Koroniewska czy Łukasz Pawłowski. Zalety Torunia przedstawiał także prezydent Michał Zaleski.

W programie Onet Rano pojawił się prezydent Torunia, Michał Zaleski. Zachęcał turystów do odwiedzin grodu Kopernika.

Tu warto żyć nie tylko od święta, warto nas odwiedzać. Zespół Staromiejski Torunia wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, mamy mnóstwo miejsc, które można zwiedzać i oglądać, ale to, co najważniejsze – to bardzo gościnni mieszkańcy, otwarci, szczerzy, serdecznie witający – zachęca prezydent Michał Zaleski. – Nasza baza turystyczna jest znakomicie przygotowana. Jesteśmy gotowi, czekamy.

Toruń w zeszłym roku odwiedziło ok. 2.5 mln gości z Polski i zagranicy. Już wiemy, że tegoroczne wakacje będą inne, niż dotychczas. Sztandarowe letnie festiwale odbędą się, choć w zmienionych formułach, które pozwolą zachować wymagany dystans społeczny. Skyway Festival, Festiwal pod Gwiazdami, Festiwal Nowa Muzyka i Architektura, Europejskie Mistrzostwa Żużlu, Festiwal Teatrów Ulicznych, to tylko niektóre z nich.

Prezydent odniósł się także do zbliżających się wyborów prezydenckich i przygotowań, jakie w tym zakresie musiało wykonać miasto.

Na 160 tys. wyborców niespełna 1 tys. zdecydował się na głosowanie korespondencyjne. Pakiety zostały już przygotowane i przekazane Poczcie Polskiej. W naszym mieście przygotowujemy 123 lokale wyborcze. Komisje są już skompletowane, trwają jeszcze szkolenia, część z nich odbywa się zdalnie. Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik – mówi prezydent Michał Zaleski.

Prezydent przy okazji zachęcał, aby idąc na wybory – wybierać “luźniejsze” godziny i dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych głosujących.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *