Ostatnia szansa na zwycięstwo. Jutro Apator zmierzy się ze Stalą Gorzów

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Kończy się część zasadnicza sezonu 2021 w żużlowej PGE Ekstralidze. Na zakończenie swoich tegorocznych zmagań Apator Toruń będzie rywalizować na Motoarenie przeciwko Stali Gorzów.

Obydwie drużyny są już praktyczne pewne swojej sytuacji. Dla Torunian jest to ostatni mecz w tym roku, swój pierwszy sezon po rocznej przerwie od najwyżej klasy rozgrywkowej i występach w pierwszej lidze kończą poza najlepszą czwórką, obecnie są na 6 miejscu, w zależności od swojego wyniku oraz rezultatu spotkania we Wrocławiu między Betardem a Falubazem mogą utrzymać bieżącą lokatę lub spaść oczko niżej. Wypadnięcie z ligi jest możliwe tylko teoretycznie, do takiego scenariusza potrzeba by było wygranej Zielonogórzan oraz zgarnięcia pełnej puli (czyli 2 punktów za mecz i jednego bonusowego) przez GKM Grudziądz w meczu z Włókniarzem Częstochowa. Aby jednak można było w ogóle brać to pod uwagę, Apator musiałby przegrać jutrzejsze spotkanie. Remis lub wygrana unieważnia te plany.

REKLAMA

Z kolei w Stali Gorzów pytanie brzmi nie “czy wejdziemy do play-offów?”, a “z jakiego miejsca wejdziemy?”. Jest to istotne dla zestawienia par półfinałowych. Gdyby liga zakończyła się teraz, Gorzowianie zajęliby drugie miejsce i o wejście do finału walczyliby z Motorem Lublin (aktualnie 3 miejsce). Sytuacji jednak nie ułatwia fakt, iż jutrzejsi rywale Apatora wystąpią w osłabionym składzie z powodu kontuzji. Leczą je Martin Vaculik (który oficjalnie jest jeszcze wpisany do składu) i Szymon Woźniak. Możliwe, że w miejsce Vaculika wystąpi Wiktor Jasiński.

W pierwszym meczu Stal wygrała 50:40. Spotkanie rozpocznie się jutro o 20:30 na Motoarenie. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Eleven Sports 1.

Składy drużyn:

eWinner Apator Toruń:
9.Paweł Przedpełski (zz),
10. Jack Holder,
11. Chris Holder,
12. Adrian Miedziński,
13. Petr Chlupac,
14. Kacper Makowski,
15. Krzysztof Lewandowski.

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Bartosz Zmarzlik,
2. Anders Thomsen,
3. Marcus Birkemose,
4. Rafał Karczmarz,
5. Martin Vaculik (zz),
6. Oliwier Raclewicz,
7. Kamil Pytlewski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *