Oto Puchatek. Placyk manewrowy na Stawkach

Polecamy Wiadomości
fot. Stowarzyszenie Stawki

Rowery placyk manewrowy Puchatek jest już praktycznie gotowy. Miejsce do nauki zasad poruszania się po drogach powstało w pobliżu ul. Łącznej, Czapli i Tataraków. Ma być udostępnione za tydzień.

131 głosów dostał rowerowy placyk manewrowy Puchatek w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego na Stawkach. Tyle wystarczyło. Teraz jego budowa jest już na finiszu. Placyk ma być udostępniony już za tydzień.

Miejsce do nauki poruszania się po drogach z ciągami z kostki betonowej symbolizującymi jezdnie i znakami drogowymi powstał w pobliżu ul. Łącznej, Czapli i Tataraków. Teren zyskał oświetlenie i monitoring. Całość kosztowała 200 tys. zł. Gospodarzem obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jakie uwagi mają mieszkańcy Stawek? Chodzi m.in. odtworzenie trawników, uprzątnięcie terenu z resztek betonu i cementu oraz brak piasku między płytami w chodniku (dostała się tam ziemia, co spowoduje rozwój chwastów).

Aleksander Dybiński, dyrektor MOSiR-u zapowiedział, że te drobne usterki znikną, a cały obiekt – po wymalowaniu pasów i ustawieniu brakujących jeszcze znaków – zostanie udostępniony za tydzień. 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys