Planujesz eksportować? Powalcz o grant

Wiadomości
fot. Pixabay

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłosiła konkurs na granty w ramach Funduszu Eksportowego. O wsparcie finansowe może powalczyć każdy przedsiębiorca z województwa kujawsko-pomorskiego, który planuje rozpocząć działalność na rynku międzynarodowym. Wnioski można składać do 31 grudnia.

Pomoc finansowa w postaci grantu dedykowana jest dla przedsiębiorców, którzy chcą spróbować swoich sił w działalności eksportowej. Dofinansowanie można przeznaczyć przede wszystkim na udział w międzynarodowych targach w charakterze wystawcy lub zwiedzającego. Środki finansowe pomogą między innymi w zorganizowaniu wyjazdu na taką imprezę. Grant można również przeznaczyć na usługi doradcze. Zaliczamy do nich chociażby przygotowanie kampanii marketingowych, doradztwo prawne czy adaptację produktów w ramach procesu certyfikacji.

Wniosek o uzyskanie pomocy w postaci grantu mogą składać mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, które działają na terenie naszego województwa. Muszą posiadać potencjał eksportowy i przygotować plan wejścia na rynki zagraniczne. Maksymalna wysokość wsparcia to 85% wydatków, ale nie więcej niż 200 tysięcy euro, czyli w zależności od kursu walutowego ok. 850 tysięcy złotych. Wnioski o udział w konkursie można składać od 9 grudnia do końca roku. Zwycięzcę poznamy pod koniec lutego 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *