W Toruniu radość Zjednoczonej Prawicy. “To wielki dzień dla Polski” [ZDJĘCIA]
Wybuch radości towarzyszył działaczom Prawa i Sprawiedliwości podczas ogłaszania sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich. W Toruniu zwolennicy Andrzeja Dudy zorganizowali aż dwa wieczory wyborcze.
50,4 proc. dla Andrzeja Dudy i 49,6 proc. dla Rafała Trzaskowskiego – tak prezentują się wyniki wyborów sondażu exit poll od IPSOS. Jeśli okażą się trafne, na stanowisku pozostanie obecny prezydent. W Toruniu Zjednoczona Prawica świętowała podwójnie – spotkania zorganizowano w na barce na Wiśle oraz w lokalu Dandelion Espresso Bar.
– Dziękuję bardzo wszystkim Polakom za pokazanie w tych wyborach swojej odpowiedzialności, za wzięcie spraw w swoje ręce – mówiła tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników była wiceminister edukacji Marzenna Drab. – To były bardzo ważne wybory, pomiędzy różnymi wizjami Polski. Cieszę się, że wybraliśmy kontynuację i dobrą zmianę.
Na szczególną uwagę zasługuje wysoka frekwencja w wyborach. 68,9 proc. to wynik, jakiego jeszcze nie było. Nie uszło to uwadze komentatorów.
– Jestem mile zaskoczona prawie 70 proc. frekwencją. To świadczy o naszej dojrzałości i silnym mandacie dla prezydenta. To mandat nie do podważenia. Mam nadzieję, że strona przeciwna uzna zwycięstwo. Tak dzieje się w dorosłej i dojrzałej demokracji – przekonywała Marzenna Drab.
– To wielki dzień dla Polski. Pan prezydent ma bardzo mocną legitymację, ze względu na wysokie poparcie społeczne, ale przede wszystkim na wysoką frekwencję. To pokazuje, że Polacy chcą, aby zmiany w tych obszarach, które wspierał pan prezydent i rząd Zjednoczonej Prawicy były kontynuowane – mówił radny sejmiku województwa Przemysław Przybylski.
Różnica między kandydatami w sondażu exit poll wynosi 0,8 proc. Na ostateczne dane dotyczące wyników wyborów z Państwowej Komisji Wyborczej trzeba jeszcze poczekać.