Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń. Zbliża się kolejna edycja akcji

Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Stowarzyszenie TILIA, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Dobrzejewice zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w  corocznej akcji pn.: Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2022. Sadzonki brzozy będzie można bezpłatnie odbierać już w najbliższą sobotę na Barbarce.

Mieszkańcy Torunia i okolic w sobotę 9 kwietnia w godz. 10:00 – 14:00 w Osadzie Leśnej Barbarka będą mogli bezpłatnie odbierać sadzonki brzozy omszonej. Jedna osoba może odebrać maks. 5 sadzonek. Do rozdania jest 1,5 tys. sadzonek – zgodnie z kolejnością przybycia. Należy zabrać ze sobą wiaderko albo worek na sadzonki. Można je potem posadzić na własnym terenie, a wszystko to w ramach w  corocznej akcji pn. „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2022”. Tegoroczna edycja zorganizowana zostanie pod hasłem: Las dla wody, woda dla lasu. W dniu akcji na Barbarce przygotowane zostaną także stanowiska edukacyjne i gra terenowa dla najmłodszych. Edukatorzy będą opowiadać m.in. o roli mokradeł w ekosystemach leśnych czy znaczeniu ochrony systemów wodnych.

Projekt jest dofinansowywany ze środków gminy miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to prawie 160, 5 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi 95 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.