Posłowie z regionu o interwencji policji w Głogowie. “Konkurujecie z Rosją i Białorusią?”

112 Box2 Polityka Wiadomości
fot. kadr z wideo

W całej Polsce głośno zrobiło się o sytuacji z protestu przeciwko obostrzeniom epidemicznym w Głogowie w województwie dolnośląskim. Na krążącym po sieci nagraniu z zajścia widać, jak jeden z policjantów w trakcie interwencji uderzył protestującą kobietę pałką, a następnie powalił na ziemię. W sieci zawrzało – również wśród toruńskich polityków.

Wielu komentatorów zwróciło uwagę na brutalność interweniującego policjanta. Nie zabrakło ostrych słów, a nawet porównań do działań policji zza wschodniej granicy. W podobnym tonie wypowiadali się także posłowie z Torunia, którzy skomentowali sprawę w mediach społecznościowych.

REKLAMA

– Skandaliczne zachowanie policjanta! – napisał na twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha.

– Hej Polska Policja konkurujecie z Rosją i Białorusią? – zapytała z kolei posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus, oznaczając przy tym oficjalny profil polskiej Policji.

Najobszerniej w temacie wypowiedział się klubowy kolega Arkadiusza Myrchy, Tomasz Lenz, który pisał wprost o ataku na bezbronną kobietę i łamaniu wolności do demonstracji.

– Codziennie zatrzymywane są kolejne osoby wyrażające swój sprzeciw wobec obecnej władzy. Podczas zatrzymań dochodzi do wielu nadużyć prawa takich jak nieuzasadnione użycia gazu pieprzowego lub użycie pałek policyjnych. Zatrzymani są nierzadko wywożeni do odległych komisariatów, przetrzymywani są długie godziny na posterunku policji, nie są informowani o swoich prawach – napisał poseł KO.

Do sprawy odniosła się również sama policja. Według wersji mundurowych, protestująca miała szarpać policjanta za mundur. Biuro Kontroli Komendanta Głównego Policji sprawdzi teraz zasadność działań policjanta wobec protestującej.

5 thoughts on “Posłowie z regionu o interwencji policji w Głogowie. “Konkurujecie z Rosją i Białorusią?”

 1. Myrcha z PO ? przecież oni , oraz cały Kartel Partyjny PiS PO LEWICA PSL – aktywnie odnoszą się “ciepło” wobec covidowego NA-mordyzmu , obostrzeń i całej tej pandemicznie telewizyjnej Tresury Narodu – ! Jak do tej pory jednymym posłem, który osobiście pomaga gnębionym na ulicach przez Milicję oraz ośmiesza biednych policjantów – jest Grzegorz BRAUN . Sprawdzające na YT……

 2. One, te, tote…
  “znowu chcom, te mensko-zensko-nijako-one-take”,
  na ludziach się poobcierać!
  Ech te:
  “ARUSIE”.
  Ręczniczek frotte dla “Arusia”.

 3. OCH ARKU !
  “Skandaliczne zachowanie policjanta!”
  Skandal? Jaki?
  Umiesz Arku opisać, to “skandaliczne” zachowanie?
  Podobno jesteś jakimś
  “znawcą prawnym”…
  podobno.

 4. Na pewno trzeba przeprowadzić dokładne śledztwo w tej sprawie. Na filmiku nie wygląda to dobrze. JAk było w rzeczywistości? Tego nie można jednoznacznie oceniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *