Premier o sytuacji w toruńskim szpitalu: Wszystkich, którzy łamią przepisy, powinny spotkać sankcje

Box2 Wiadomości
fot. kadr z wideo / fb/kancelariapremiera

Wtargnęli do szpitala bez maseczek i próbowali udowodnić, że pandemia nie istnieje. Nagranie ze Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu obiegło Internet, a temat podchwyciły największe ogólnokrajowe media. Do sytuacji odniósł się nawet sam premier Mateusz Morawiecki. Podczas wczorajszej konferencji prasowej dotyczącej przyspieszenia programu szczepień, został zapytany o krążące po sieci nagrania ze szpitali.

Przypomnijmy: w ostatnią sobotę grupa osób bez maseczek wtargnęła do budynku toruńskiej lecznicy i zrobiła “obchód” po oddziałach. Suweren przyszedł na kontrolę – krzyczał nagrywający. Chcieli pokazać, że pandemia nie istnieje, choć na sam oddział covidowy nie odważyli się wejść. Takim zachowaniem narazili przebywających w placówce pacjentów na zakażenie.

Premier Mateusz Morawiecki zapytany o tę i podobne sytuacje, odpowiedział:

– Przypomnę, że sejm przyjął ustawę, która w sposób jednoznaczny określa możliwości nakładania konkretnych sankcji w sytuacji łamania przepisów pandemicznych. Nasza odpowiedzialność i solidarność z innymi obywatelami musi polegać na przestrzeganiu reguł. Każdy, kto je łamie, naraża życie i zdrowie współobywateli. Niestety, dotyczy to również prostych mechanizmów obronnych, jak noszenie maseczki. Poprzez fakt, że ktoś tej maseczki nie założy, np. w środku transportu publicznego, może doprowadzić do zakażenia bardzo wielu osób, a później – efekt kuli śniegowej – mówił premier.

Dodał także, że wszyscy powinni stosować się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Jednocześnie zaapelował do służb o ich egzekwowanie.

– To nie są żarty. To walka o życie i zdrowie obywateli. Wszystkich, którzy łamią przepisy, powinny spotkać sankcje, które są przewidziane w prawie. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy tempo i skuteczność walki z Covid-19 – powiedział Mateusz Morawiecki.

Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu poinformował, że w poniedziałek 29 marca złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Pełne wystąpienie premiera:

Tagged

1 thought on “Premier o sytuacji w toruńskim szpitalu: Wszystkich, którzy łamią przepisy, powinny spotkać sankcje

  1. Dzień dobry, Panie i Panowie.
    Jak to dobrze, że to tylko dwa tygodnie! Zaciśniemy zęby i pod przewodnictwem ojca narodu, Mateuszka, i drugiego z wodzów, Łukaszka, przejdziemy bez strat przez pandemię, wypłaszczając krzywą, i nie będzie więcej lokdałnów!!!
    Taaak, pozamykajmy szpitale, zaprzestańmy leczyć ludzi, a później płaczmy głośno i długo, że umierają, że pandemia, że trzeba wprowadzić obostrzenia…
    Pozdrawiam, Panie i Panowie, i abyśmy się obudzili w normalnej Polsce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *