Prezydent Michał Zaleski: dziękuję, że jesteśmy już na tyle zdyscyplinowani

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Stopniowo spada liczba zakażeń koronawirusem w Toruniu – takie informacje podał podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski. Jak wygląda obecnie sytuacja epidemiczna w mieście?

Dziś w Toruniu przybyły kolejne 154 przypadki zakażeń. Jest to zdecydowanie mniejsza liczba, niż te sprzed jeszcze kilku tygodni.

fot. Materiały UMT

– Jest to wynik naszego odpowiedzialnego zachowania. Tego, że zachowujemy dystans, wykonujemy dezynfekcje, zakładamy maseczki, a także wietrzymy pomieszczenia, w których przebywamy. To są te podstawowe zachowania. Dziękuję, że jesteśmy już na tyle zdyscyplinowani, że przestrzeganie takich norm i zasad powoduje, iż wydaje się, że słabnie tempo zakażeń w naszym mieście. Widać tę zmianę w danych z ostatnich trzech tygodni – mówił prezydent.

Toruń wciąż jednak znajduje się w czołówce, zarówno w kraju, jak i regionie, jeśli chodzi o liczbę zachorowań na 10 tys. mieszkańców. 

Fot. Materiały UMT

– Raz jeszcze chciałbym objawić ten ostrożny optymizm, że u nas, w Toruniu, ten napór epidemii może zacząć się wreszcie zmniejszać – podsumowywał Michał Zaleski. – Na szczęście coraz więcej osób wraca do zdrowia, a tym samym ilość osób, które aktualnie chorują, się zmniejsza. Oczywiście nie zwalnia nas to z konieczności przestrzegania ograniczeń wynikających z zasad dotyczących epidemii w kraju i naszym mieście. Pamiętajmy o zakazach gromadzenia się, korzystania z niektórego rodzaju form handlu, usług, a niestety także z gastronomii. Miejmy nadzieję, że to wszystko minie.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w kraju przybyło dziś nieco ponad 20 tys. zakażeń. To mniej, niż jeszcze kilka dni temu. W województwie kujawsko-pomorskim pojawiło się z kolei zaledwie niecałe 900 kolejnych przypadków zakażeń.

Tagged

3 thoughts on “Prezydent Michał Zaleski: dziękuję, że jesteśmy już na tyle zdyscyplinowani

  1. To nie jest człowiek samodzielny…i musi się na bieżąco konformizowac wobec przekazu Głównego Nurtu, zawsze musi doskakiwac i być w Peletonie. Pinokio Morawiecki powie cos, prezydenci miast powtarzaja…. . Oszukują nas….np Stadion – Szpital Narodowy….stoi pusty… szukajcie info w niezależnych YouTube

  2. To się nazywa “trzymać się komuś na kole”. Trudno mieć pretensje do Pinokia, że kłamie, do tego on jest. Samolot służy do latania, rower do jeżdzenia a Pinokio do kłamania. Niezależny YouTube- śmieszny kawał.

  3. No nie. Nie jest dobrze! W ciągu ostaniej doby zmarły aż 603 osoby w związku z COVID-19. W październiku zmarła największa ilość Polakòw od zakończenia 2 wojny światowej! Najgorszy od 75 lat miesiąc pod tym względem! Chrońmy siebie, chrońmy innych, chrońmy się wzajemnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *