Prezydent Torunia: “Proszę się nie denerwować, proszę jeszcze uzbroić się w cierpliwość”

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na piątkowej konferencji Prezydent Torunia Michał Zaleski mówił przede wszystkim o czerwonej strefie, w której Toruń znajdzie się od soboty, ale także o szczepieniach, na które można zapisywać się od poniedziałku.

W pierwszej części konferencji prezydent Zaleski mówił o koronawirusie i nowych zasadach postępowania w związku z wejściem od soboty Torunia do czerwonej strefy. Prezydent Torunia bardzo mocno zwracał uwagę na to, że w ciągu 16 dni października odnotowano połowę wszystkich zachorowań w Toruniu od początku epidemii.

Nowe obostrzenia znajdziecie TUTAJ, a także na poniższych grafikach.

źródło: www.torun.pl
źródło: www.torun.pl

Mimo tego, że są już określone normy i wzorce zachowań w czerwonej strefie, prezydent Torunia zapowiedział, że mogą zaistnieć pewnie zmiany:

„Czekamy ciągle na ostateczny kształt norm, zasad i przepisów obowiązujących w takim obszarze”

Prezydent zabrał także głos na temat szczepionek, na które można zapisywać się od poniedziałku 19 października, o czym pisaliśmy tutaj:

„Pierwsza partia 400 sztuk. Proszę także pamiętać o tym, że zamówiliśmy 5 tysięcy sztuk szczepionek i mamy teraz nadzieję, że te szczepionki będą do nas docierały sukcesywnie. (…) A więc proszę się nie denerwować, proszę jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Na pewno kolejne partie szczepionki obsłużą kolejne zainteresowane tym działaniem osoby”

– apelował prezydent Zaleski.

W dalszej części konferencji Prezydent Torunia wymieniał wydarzenia sportowe i kulturalne, które zostały odwołane, lub które odbędą się bez udziału publiczności.

Prezydent Zaleski został zapytany, czy miasto ma jakieś informacje odnośnie zrekompensowania właścicielom basenów, aquaparków czy siłowni strat, jakie poniosą w wyniku wprowadzonego zakazu ich działalności.

„Tutaj kompetencje są w rękach tylko i wyłącznie tych, którzy decyzję o ograniczeniach podejmują, a więc jeżeli jest to ograniczenie wynikające z rozporządzenia ministra zdrowia, to tylko ze strony rządowej można oczekiwać jakiejś rekompensaty, jakiegoś pomysłu na to, jak ewentualnie w innej drodze wesprzeć działalność gospodarczą tych, którzy z takiej działalności żyją”.

– odparł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *