Prezydent Zaleski i poseł Kwiatkowski razem sadzili drzewa

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

Prezydent Zaleski i poseł Kwiatkowski posadzili na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki trzy buki pospolite odmiany Purple Fountain z okazji Światowego Dnia Drzewa.

Prezydent Zaleski powiedział, że dbanie o zieleń i dosadzanie kolejnych drzew to nieustająca coroczna praca w naszym mieście. W tym roku w Toruniu posadzono około 400 drzew, a teren Zielonej Bramy zyskał 20 drzew.

Wraz z Prezydentem Torunia buki sadził we wtorek poseł Robert Kwiatkowski, który dodał:

Ta inicjatywa prezydenta Michała Zaleskiego może się spotkać wyłącznie z aplauzem i chciałoby się powiedzieć – jeszcze więcej

Prezydent Torunia w swojej wypowiedzi poniekąd zapowiedział, na jakich miejscach chciałby się skupić w najbliższym czasie:

Zieleń sama w sobie jest piękna i np. tereny otaczające Toruń, jak lasy wokół Barbarki, są piękne naturalne, nie ma potrzeby przeprowadzania tam prac. Jednak w mieście jest wiele miejsc, które by można uporządkować. Takie miejsca jak to w centrum miasta czy w pobliżu osiedli rzeczywiście powinny uzyskać właściwe zagospodarowanie i udostępnienie dla mieszkańców. W ten sposób wcześniej już urządziliśmy np. Piekarskie Góry. Na takich terenach są siłownie zewnętrze, place zabaw, miejsca dla osób starszych

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *