Prezydent Zaleski w Radiu Gra zadeklarował, że będzie realizować pomysły innych komitetów

Box2 Wiadomości
fot. strona facebookowa Radia Gra

Dziś w Radiu Gra gościł prezydent Michał Zaleski. Podczas audycji złożył deklarację, że będzie realizować nie tylko swój program, ale także postulaty wyborcze innych komitetów, które dostały się do rady miasta. Jakie konkretnie?

Już w poniedziałkowy poranek po wyborach Zaleski zadeklarował chęć współpracy z komitetami, które wprowadziły swoich reprezentantów do nowej rady, a także gotowość do realizacji ich obietnic wyborczych.

– W ich programach wyborczych jest wiele ciekawych pomysłów – powiedział Zaleski w Radiu Gra. – Przedstawiły one różne sposoby na zmaganie się ze smogiem. To jest cały pakiet działań, których różne wersje przedstawiały komitety wyborcze. To trzeba wziąć do serca.

Kolejne punkty programowe dotyczą m.in. poprawy dostępności transportu publicznego, usunięcia barier architektonicznych, bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Prezydent wskazuje, że część jego postulatów pod wpływem innych pomysłów czeka także korekta. Nie wskazał jednak konkretnie, które postulaty miał na myśli.

Zaleski odniósł się też do kwestii przyszłej koalicji w radzie miasta. Wskazał, że najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie zawarcie porozumień programowych z klubami radnych. Realizacja jego programu wyborczego zaczyna się już teraz – przy okazji prac nad projektem przyszłorocznego budżetu miasta. Już w nim mają zostać zapisane pieniądze na program wsparcia dla niepełnosprawnych dzieci – mowa o 100 zł miesięcznie. 

Czego sobie życzy Zaleski na tę kadencję? – Wielu dobrych i odpowiedzialnych ludzi wokół mnie – mówi. – Dzięki temu będzie łatwiej osiągać efekty, których oczekują mieszkańcy Torunia. A jeśli chodzi o miasto, to trzeba wypracowywać więcej pieniędzy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys