Proboszcz jednej z toruńskich parafii uhonorowany medalem za działania na rzecz ochrony zabytków

Box2 Wiadomości
Fot. Wojtek Szabelski dla UMT

Prace remontowo-konserwatorskie w kościele św. Szczepana w Toruniu zakończyły się w zeszłym roku. W tym roku z kolei marszałek województwa kujawsko-pomorskiego nagrodzi proboszcza i wykonawcę za zaangażowanie na rzecz ochrony materialnego dziedzictwa kulturowego. 

Neogotycki kościół św. Szczepana, zlokalizowany na toruńskim Starym Mieście przy ul. Wały gen. Sikorskiego, został wzniesiony na początku XX w. Pierwszy etap prac remontowo-konserwatorskich został zrealizowany w latach 2013-2014, a drugi w latach 2016-2019. Prace obejmowały nie tylko elementy wyposażenia, ale przede wszystkim konstrukcję obiektu, zagrożoną degradacją w wyniku działania wód podziemnych i warunków atmosferycznych. Kapituła konkursu “Dziedzictwo wieków” doceniła wysoki poziom wykonawstwa robót i postanowiła nagrodzić wykonawcę oraz proboszcza parafii Medalem „Hereditas Saeculorum”.

Medale dla proboszcza ks. Michała Walukiewicza oraz firmy PPUB Solbud zostaną wręczone przez marszałka Piotra Całbeckiego 18 września 2020 r. w pałacu w Lubostroniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *