Projekt “Szare mury” nagrodzony w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii

Box2 Polecamy Wiadomości

Sześć licealistek z I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu postawiło sobie za cel zmianę aranżacji miasta z szarych, ponurych i obraźliwych graffiti na motywacyjne i pozytywne cytaty i obrazki. Po to, aby wywołać uśmiech u mieszkańców. Ich projekt został wyróżniony na Gali Projektów Społecznych.

Zakończyła się tegoroczna edycja olimpiady Zwolnieni z Teorii. Zrealizowano w jej ramach blisko 800 projektów społecznych, z których skorzystało niemal 10 mln osób. Na Gali Projektów Społecznych wyłoniono także wyróżniające się projekty. Jednym z nich był projekt “Szare mury”, realizowany przez licealistki z I LO w Toruniu, który wygrał w kategorii “przestrzeń miejska”. Nastolatki z Torunia zamalowywały nieestetyczne napisy na murach i graffiti, a w ich miejsce tworzyły pozytywne obrazki lub cytaty. Projekt był realizowany w ramach programu „Mam swoje Alle”, którego partnerem jest Allegro i zakładał wsparcie mentoringowe pracowników firmy.

Nagrody – Złote Wilki – przyznawane były także w kategoriach społeczność lokalna, ekologia i natura, projekt technologiczny, kultura, reklama społeczna, wydarzenie publiczne, edukacja, społeczeństwo obywatelskie, zbiórka charytatywna oraz zdrowie i sport.

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *