Przy próbach zatrzymania używali przemocy. Złodziejom z Torunia grozi do 10 lat pozbawienia wolności

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Kradli produkty spożywcze, a gdy zostali przyłapani, szarpali się i grozili interweniującym pracownikom sklepów. Prokuratura Rejonowa postawiła dwóm mieszkańcom Torunia zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (23.02) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie produktów z dwóch marketów. Trzy dni wcześniej wpadł jego 27-letni kompan.

Według ustaleń policji, do zdarzenia dojść miało 19 i 20 lutego w sklepach przy ul. Bażyńskich i Poznańskiej.

– Podejrzani kradli produkty spożywcze, a przyłapani przez ochronę lub pracowników sklepu, szarpali się i grozili interweniującym – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Najczęściej z zabranym towarem uciekali.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że obaj sprawcy mają na swoim koncie liczne przestępstwa: starszy rozbój i kradzieże, a młodszy uszkodzenie ciała i groźby.

Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód wnieśli do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie. Sąd podzielił zdanie śledczych i aresztował obu mężczyzn. Teraz grozić im może do 10 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *