Radni jednogłośnie przegłosowali projekt. 940 tys. dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski / www.torun.pl

Niedawno informowaliśmy, że miasto ma przeznaczyć prawie 950 tysięcy złotych na odnowienie miejskich zabytków. Projekt uchwały został jednogłośnie przegłosowany na czwartkowej 29. Sesji Rady Miasta.

Przegłosowany przez toruńskich radnych projekt uchwały dotyczył przyznania w roku 2021 dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków.

REKLAMA

Pisaliśmy o tym tutaj:

Na liście znalazło się 31 projektów. Pełną ich listę, a także kwoty dotacji, o jakie wnioskowano znajdziecie w dokumencie, który możecie pobrać poniżej.

Największe dotacje – obie w wysokości 70 tys. złotych zostaną przeznaczone na remont konserwatorski elewacji lewego skrzydła czołowego bloku kazamatowego Fortu IV “S. Żółkiewski” przy ul. Chrobrego 86 i na odbudowę konstrukcji więźby wraz z pokryciem dachu, obróbkami blacharskimi, odtworzenie stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych i bramy, renowację elewacji frontowej, wzmocnienie i izolację ścian Spichlerza przy ul Podmurnej 7a.

Dwie najniższe dotacje to 3 tysiące złotych na odtworzenie stolarki okiennej w lokalu nr 9 w kamienicy przy ul. Żeglarskiej 15, a także 6 tysięcy złotych na odtworzenie stolarki drzwiowej w kondygnacji parteru elewacji frontowej w kamienicy przy ul. Mostowej 28/ Podmurnej 28.

Tagged

1 thought on “Radni jednogłośnie przegłosowali projekt. 940 tys. dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie

 1. JEDNOGŁOŚNIE !
  Pełno “ICH”,
  a jakoby nikogo nie było.
  Zagłosowali jak “jedna żona”?
  Pieniądze Wasze, torunianki i torunianie,
  na remonty dla firm i osób prywatnych?
  Wy, torunianie “remontujecie” czyjeś?
  Pytajcie “JEDNOGŁOŚNYCH”.
  P.S.
  Dziwna uchwała.
  Dziwne głosowanie.
  Tylko radni “niedziwni”.
  Jakoś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *