Ruszył proces wystawiania skierowań na trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi

Box1 Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Minister Zdrowia informuje, że zgodnie z zaleceniami Rady Medycznej rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem.

Przyjęcie trzeciej dawki może nastąpić nie wcześniej niż 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Stosowana ma być szczepionka firmy Pfizer-BioNTech, niezależnie od tego, jaki preparat przyjęło się wcześniej. Do przyjęcia dawki przypominającej uprawnieni są także ci, którzy zaszczepili się jednorazowo wyrobem firmy Johnson & Johnson. Zalecenia te mogą być uaktualnione wraz z decyzją Europejskiej Agencji Leków dotyczącą schematów dawkowania dla stosowanych preparatów w realizacji szczepień.

W przypadku braku automatycznie wystawionego e-skierowania, od dziś lekarz może wystawić samodzielnie skierowanie na szczepienie przypominające, kierując się zaleceniami określonymi przez ministra. Do czasu wydania decyzji przez Komisję Europejską (na podstawie ustaleń Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu Europejskiego) w sprawie przedłużenia ważności Unijnych Certyfikatów COVID-19 dla osób, które przyjmą kolejną dawkę szczepionki, ważność wystawionych certyfikatów nie ulega zmianie.

Aspekty techniczne związane z prawidłowym wystawieniem e-skierowania oraz wpisaniem do systemu przypominającej dawki szczepienia (eKarty Szczepień) zostaną podane wtedy, gdy ruszą szczepienia przypominające.

Schematy szczepienia oraz odstęp podania dawki dodatkowej u osób z poważnymi zaburzeniami odporności zostały podane w komunikacie nr 11 Ministra Zdrowia z dnia 1 września 2021 r. https://www.gov.pl/web/zdrowie/Komunikat-w-sprawie-szczepien-przeciw-COVID-19-dawka-dodatkowa

Tagged

6 thoughts on “Ruszył proces wystawiania skierowań na trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi

 1. projekt prawny “Norymberga 2.0” Grzegorza Brauna – czas postawić pod sąd zbrodniarzy koalicji covidowej , pro-pandemicznej , pro-lockdownowej , maseczkowej , testowej – odpowiedzialnej za ponad 160 000 ponadmiarowych zgonów Polaków i covidową Tresurę Narodu. Sprawdzajcie w necie i na YT. MainStream, Główny Nurt – milczy…..

 2. gadzinowa gazetka Tylko Toruń, która przytuliła kasę za przyjęcie stałej Reklamy Szczepionek i propagowanie Kowizozy – teraz bierze udział w nachalnej agitacji pro-szczepionkowej.
  (upadek rzetelnego dziennikarstwa!)
  Jak wam nie wstyd !

 3. W landach EU, takich jak frankreich, italreich, a zwłaszcza reichu niemraszkim, rozpoczął się proces prześladowań ludzi wzorowany na ustawach norynbergskich!
  Krok po kroku, ludziom zabrania się wejścia w te lub inne przestrzenie publiczne. Krok po kroku, odbiera się prawa pracownicze i socjalne, osobom bez auswajsów szczepionkowym.
  To wszystko jest wzorowane na prześladowaniach żydów, jakie prowadzili niemcy i francuzi 80 lat temu.
  Teraz państwo niemieckie i państwo francuskie- oba zasłużone w rozwiązaniu ” kwestii żydowskiej”, zabrały się ochoczo za prześladowania swoich obywateli.
  Angela następczyni kanclerza III rzeszy i francuski prezydencik, pod opieką starszej pani, następca rządu Wiszi, odbierają prawa nabyte swoim obywatelom.

 4. Nie należy oskarżać tej lokalnej gazety internetowej o przekupstwo.
  W Polsce naganiaczem i promotorem III dawki jest telewizja zagraniczna, pomagająca dilować ten preparat III-ciej dawki wirusa.
  Ta zagraniczna telewizja z trzema literami i dwiema cyframi w nazwie, pochodzi z tego samego kraju co producent III dawki wirusa.
  Sprawa jest jasna!

  1. Czy może chodzi o Annę Cieślak, pewne plugastwo finansowo- seksualne, z pewnym “kurduplem intelektualnym” zagranicznej telewizji w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *