Sylwester latino w sercu Torunia

Box2 Kultura Wiadomości
Fot.Pixabay

Tradycyjnie na Rynku Staromiejskim odbędzie się zabawa sylwestrowa zorganizowana przez Miasto Toruń i Toruńską Agendę Kulturalną. Tym razem powitamy nowy rok w gorących latynoskich rytmach.

W tym roku podczas Sylwestra w Toruniu zabrzmią żywiołowe latynoskie hity i muzyka kubańska. Koncerty rozpoczną się o 22.00 występem zespół Latino Show. O północy tradycyjnie Prezydent Miasta Torunia złoży życzenia mieszkańcom, a następnie dookoła posypie się kolorowe konfetti.
Po północy na scenę wkroczy Rei Ceballo&Tripulacion Cubana. Rei Ceballo to znakomity pianista i aranżer z Kuby, znany polskiej publiczności m.in. z projektów “Kora Ola, Ola!”, “Yugoton” i “Pozytywne Wibracje vol. 6” oraz ze współpracy z wieloma gwiazdami, takim jak m.in.: Kayah, Mietek Szcześniak, Robert Chojnacki, bracia Pospieszalscy, Blue Cafe i De Mono. Pierwsza płyta Rei Ceballo “PerroVolando” była nominowana do nagrody Fryderyki 2001.

REKLAMA

Do projektu Tripulacion Cubana Rei Caballo zaprosił kubańskich muzyków. W ich wykonaniu posłuchamy salsy, timby i latin jazzu. Nie zabraknie też oryginalnych latynoskich aranżacji największych radiowych hitów ostatnich lat.

Po raz pierwszy w Toruniu włodarze miasta zrezygnowali z fajerwerkowego show. Zamiast głośnego pokazu sztucznych ogni odbędzie efektowny deszcz konfetti. Tym samym Toruń dołączył do miast takich, jak: Słupsk, Białystok, Wrocław, Radlin, Gdynia, Gdańsk czy Olsztyn, które odeszły od “wybuchowej” tradycji. Rezygnacja z fajerwerków podyktowana jest apelami mieszkańców i dobrem zwierząt, zarówno tych domowych, jak i dzikich, które co roku dotkliwie odczuwały sylwestrowy huk petard.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *