Teatr Horzycy popiera protesty kobiet. “Nie zgadzamy się na skazywanie na rozpacz”

Box2 Wiadomości
Fot. Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu solidaryzuje się z kobietami, protestującymi przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Na fasadzie toruńskiego teatru zawisł baner z hasłem “Wspieramy protest, #piekłokobiet”.

Coraz więcej osób przyłącza się do ogólnopolskich strajków kobiet. Od piątku w każdym większym mieście w Polsce organizowane są marsze, protesty i demonstracje. Kobiety gwałtownie sprzeciwiają się wyrokowi TK w sprawie tzw. kompromisu aborcyjnego. Protest popierają także pracownicy, aktorzy i dyrekcja Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Nie zgadzamy się na zmuszanie do heroizmu i skazywanie na rozpacz oraz cierpienie. Wspieramy protestujące i protestujących w walce o podstawowe prawa i wraz z nimi domagamy się poszanowania godności człowieka. Apelujemy o pokój i jak najszybsze polityczne rozwiązanie kryzysu – informuje w mediach społecznościowych dyrekcja Teatru Horzycy.

Tagged

2 thoughts on “Teatr Horzycy popiera protesty kobiet. “Nie zgadzamy się na skazywanie na rozpacz”

  1. ……..to nie jest już Teatr, jako instytucja kultury, tylko , podobnie jak C.S.W. ideologiczny ośrodek marksizmu antykulturowego , co widać po lewicowych repertuarach dla kolejnego pokolenia młodych-naiwnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *