Toruńska Orkiestra Symfoniczna ma nowego sponsora. Została nim PGE Energia Ciepła

Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

PGE Energia Ciepła przez najbliższy rok będzie Mecenasem Kultury – Głównym Sponsorem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. To nie pierwszy raz, kiedy grupa PGE wspiera toruńską kulturę. Ostatnio miała okazję realizować m.in. akcję „Posłuchaj energii Miasta”.

Grupa Kapitałowa PGE, do której należy PGE Energia Ciepła, od wielu lat wspiera największe filharmonie w Polsce, pozostając jednym z największych mecenasów kultury w kraju. To nie tylko pomoc finansowa na działalność jednostek, ale także na rozwój muzyczny dzieci i edukację muzyczną.

REKLAMA

PGE Energia Ciepła po raz kolejny objęła wsparciem m.in. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, stając się jej głównym sponsorem. W ostatnim czasie Toruńska Orkiestra Symfoniczna razem z PGE Energia Ciepła realizowała m.in. akcję “Posłuchaj energii miasta”, polegającej na tworzeniu filmów promocyjnych i wzbogacaniu domowej edukacji muzycznej w okresie kwarantanny. PGE i muzycy z wspieranych przez nią filharmonii czynnie zaangażowali się także w akcję #zostańwdomu, przygotowując zdalnie nagranie utworu „Wiosna” A. Vivaldiego. W akcji nie zabrakło oczywiście muzyków z Torunia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *