Toruńskie sokoły wędrowne zostaną zaobrączkowane. Wydarzenie będzie można oglądać on-line

Wiadomości
fot. nadesłane

W kwietniu powiększyła się rodzina toruńskich sokołów wędrownych, Katarzyny i Piernika, gniazdujących na kominie PGE Toruń. Czwórka pisklaków zostanie zaobrączkowana w najbliższy poniedziałek. Internauci mogą wziąć także udział w konkursie na wymyślenie imion dla młodych sokołów.

Obrączkowania podejmie się Stowarzyszanie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”. 

Obrączkowanie sokołów stosuje się w celu umożliwienia monitoringu rozwijającej się populacji sokoła i umożliwienia oceny prowadzonych prac nad ratowaniem tego gatunku. Wszystkie monitorowane i reintrodukowane sokoły wędrowne są indywidualnie znakowane dwoma rodzajami obrączek. Toruńskie pisklaki otrzymają na jedną nogę niebieską obrączkę obserwacyjną z dużymi literami i cyframi. Niebieski kolor obrączki obserwacyjnej oznacza, że sokół urodził się w naturze. Na drugą nogę założona zostanie żółta obrączka ornitologiczna, której kolor świadczy o urodzeniu w środowisku miejskim – mówi Sławomir Sielicki ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”.

Całe wydarzenie będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem streamingu w poniedziałek 18 maja o godzinie 10.00 na dedykowanej stronie PGE Toruń. Stowarzyszanie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” zorganizowało także konkurs na imiona dla młodych sokołów. Propozycje imion można wysyłać za pośrednictwem formularza, dostępnego na stronie internetowej. W zgłoszeniu można podać jedno imię męskie i jedno imię żeńskie. Wszystkie zgłoszenia można wysyłać do 19 maja. Komisja Konkursowa wybierze najciekawsze imiona. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 30 czerwca. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody, ufundowane przez PGE Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *