Tragedia na przejściu dla pieszych na ul. Bema! Jedna osoba nie żyje!

112 Box2 Polecamy Wiadomości
To kolejny w ciągu ostatnich tygodni śmiertelny wypadek na toruńskich drogach. Pod koniec grudnia na ul. Grudziądzkiej zginęły dwie piesze, fot. Łukasz Piecyk

Ok. godz. 18 samochód osobowy potrącił dwie osoby przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych na ul. Bema – w pobliżu Tor-Toru. Do zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Szosy Chełmińskiej.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło ok. godz. 18 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Bema – w pobliżu Tor-Toru i sklepu Paluszek. Kierowca samochodu osobowego wjechał w dwie osoby, które przechodziły przez jezdnię w kierunku Szosy Chełmińskiej.

– Kierująca osobową skodą fabią 62-latka jadąc w kierunku Szosy Chełmińskiej potrąciła dwóch mężczyzn przechodzących przez jezdnię – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Piesi trafili do szpitala.

Niestety, 72-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kierująca była trzeźwa. Na miejscu pracują policjanci. Ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. W akcji ratunkowej brały udział wszystkie służby ratunkowe: policja, straż pożarna i dwie karetki pogotowia ratunkowego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

27 thoughts on “Tragedia na przejściu dla pieszych na ul. Bema! Jedna osoba nie żyje!

 1. Na nic te ledwo migające ledy!!! Nalezy natychmiast doskonale oświetlic przejścia dla pieszych w mieście! To nie może być
  tak, że pieszego na przjściu praktycznie nie widać, bo LED-y migają! Dośc tej prowizorki i szukania niemądrych rozwiązań pochłaniających miejską kasę! Należy BEZWZGLĘNIE dokąłdnie oświetlić przejścia, żeby kierowcy widzieli pieszego. I doświetlić chodnik w sąsiedztwie przejścia. ZAPRASZAM MZD do Bydgoszczy, gdzie przejścia i chodniki w śaśiedztwie sa doskonale oświetlone. Tam nic nie mruga, nie moga, nic nie rozprasza kierowcy. Ile jeszcze pieszych zginie w Torunia na oznakowanych przejściach?!

  1. Zgadzam się! Dodatkowo powinien być obowiązek noszenia przez ludzi odblaskowych elementów po zmroku. Mały odblask może uratować życie..

  2. To wyjątkowo trafna podpowiedź. Ledowo-muskające jakimś ledwie widocznymi impulsami na jezdni – nie wspomagają odbioru -kierowcy; wręcz go zamazują ! Tylko oswietlenia przejśc w kolorach i luxach dających obraz widocznego zagrożenia na przejściu stanowią skuteczne ostrzeżenie!

  3. Ten lub ci co wymyslili ” ledowo pulsacyjne ” przeblyski powinien natychmiast wycofać swoje ” objawienia”; to jest li tylko sztuka dla sztuki; czyli objawienia pro-forma , z podkerśleniem pro(…) zamiast formy skutecznej!

  4. Przyznaję rację! Na nieoświetlonych przejściach, kiedy moda zobowiązuje do noszenia ciemnych ubrań w ogóle nie widać pieszych. Szczególnie niebezpiecznie zaczyna się dziać kiedy przychodzi wieczór. W Bydgoszczy rozwiązanie doświetleń jest rewelacyjny. Widać gdzie nie gdzie w Toruniu, że też zaczyna się to wprowadzać.

 2. To przejście to jeden wielki dramat, jak większość w Toruniu! Do cholery, kiedy w końcu wszyscy zrozumieją, że pieszego ubranego na czarno, na czarnej jezdni, w nocy NIE widac!

 3. Do niedawna rzeczywiście przejście było zupełnie niewidoczne, jednak ok miesiąc temu zostało odpowiednio oznaczone oraz doświetlone latarniami, tak więc stwierdzenie że to wina źle oświetlonego przejścia jest mocno nietrafne… Aby uniknąć takich przykrych sytuacji proponuję zdjąć nogę z gazu drodzy Kierowcy i zachować szczególną ostrożność przed każdym przejściem dla pieszych..

  1. To nie jest kwestia zdjęcia nogi z gazu! jadąc 40km/godz. można zabić przechodnia, ktory jest niemal calkowicie niewidoczny!!!! Migają LED-y, świeczą zanki drogowe, iluminacje na Arena Toruń! Zobaczcie, jak w Bydgoszczy są oswietlone przejścia!

 4. Szanowni Mądrale,
  na Bema jest ograniczenie prędkości do 50km/h i jest przy przejściach oświetlenie, poza tym zbliżając się do przejścia kierujący powinien zachować ostrożność! Robię 4000km miesięcznie i widzę jak w mieście Toruniu się jeździ. Widziałem miejsce wypadku 5 min po zdarzeniu, pieszy leżał kilkanaście metrów dalej więc przepisowo kierowca nie jechał. Ulica to nie tor wyścigowy, szczególnie przy dzisiejszej temperaturze +1,5st. Życzę więcej wyobraźni a mniej szukania winnych naokoło.

  1. Tak, wina kierowcy jest najpewniej bezsporna. Ale… . Czy jako kierowca dojeżdżając do skrzyżowania na ktorym masz pierwszeństwo, nie rozglądasz się . czy przypadkiem ktoś nie próbuje wymusić na Tobie tego pierwszeństwa? Piesi niestety nie mają tego odruchu, Wchodzą na przjeście, bo maja pierwszeństwo. I co z tego?!

  2. To nie jest szukanie winnych naokoło. Przejścia musza być solidnie oświetlone, zeby było widac pieszego! Migające LED-y rozpraszają, jedynie informują, że jest przejście, kierowca powinien zachowac szczególną ostrożność, zwolnić. Ale to teoria. Saamochod ma swiatła, żeby było go widać, więc pieszy, skoro nie ma świateł, musi byc widoczny NA OSWIETLONYM przejściu!

 5. Organizacja ruchu! Weźcie pl. bpa Chrapka. Od roku w przebudowie, jak prowizoryczne, całkowicie niewidoczne przejścia, praktycznie be zoznakowania. To jest skandal!

 6. I nie wymagajmy od pieszych, żeby chodzili w odblaskowych kamizelkach! To bzdura! Bo tak, jak kiedyś ktos z MZD mi powiedział, że Szosa Chełmińska jest słabo oswietlona. Uśłyszałem: “Przecież samochody mają reflektory”. Zmieńmy w końcu myślenie w Torunia! Za dużo pieszych ginie na oznakowanych przejściach! Coś tu jest nie tak!

 7. Niespełna trzy lata temu na tym przejściu został śmiertelnie potrącony rowerzysta, w samo południe, w słoneczny dzień. Moim zdaniem powstrzymanie tego żniwa śmierci spowodowanego nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowców, jest tylko wyposażenie wszystkich przejść w sygnalizację na drogach 2 pasmowych. Jest to jedyny skutecznym hamulec dla kierowców którzy nie znają przepisów i nie wiedzą jak zachować się na tego typu przejściach.

 8. A więc jeszcze raz, do skutku: dopóki przejścia dla pieszych będą zaciemnione, kierowcy dodatkowo rozpraszani niepotrzebnie mrugającymi światłami, dopóty piesi będą ginąć. Smutne ale prawdziwe, niech ktoś w Toruniu się tym z łaski swej zainteresuje! Niefrasobliwość pieszych i brak odblasków oraz przekraczanie prędkości przez kierowców są też znaczącymi czynnikami, ale przede wszystkim ciemność na przejściach. Jeśli kierowca zobaczy pieszego ze 100m, to przecież zwolni.

  1. Tam krew ma jezdni była ponad 50 metrów od przejścia i to dużo krwi. Przed przejściem było brak śladów hamowania. Musiała jechać pewnie 90km/h. Szyba zbita w samochodzie i wgnieciona. Kiedyś to była spokojna ulica, a teraz przelotówka. Chyba konieczne fotoradary , bo na zielonym kierowcy przelatują jak wariaci skrzyżowanie, a zaraz potem jest zwykłe przejście i bum rozjechany pieszy lub rowerzysta.

  2. Kierowca w tym wypadku nie ustąpił pierwszeństwa z drugiego pasa pierwszy ustąpił piesi już prawie byli na chodniku

 9. Wszyscy mają rację,a najbardziej ci,którzy piszą o słabym oświetleniu przejść. Szczególnie zimą,kiedy ludzie są ubrani w ciemne okrycia -nie widać na przejściu. Nieraz się o tym przekonałam i przyznaję,że jak tylko mogę,unikam jazdy po zmroku a jeżdżę po mieście nie przekraczając 40,i zwalniam przed każdym przejście,ale przecież nie o to chodzi żeby nosić kamizelki odblaskowe.

 10. co wy KU… pieprzycie …jest znak przejscie dla pieszych i KONIEC Masz obowiazek zwolnic czy jest oswietlone czy nie ,po to jest znak .Kierowcy KU… nie MYSLA za male sa kary za wykroczenia .NASTAWIAC FOTORADAROW W MIESCIE I SIE DEBILE NAUCZA JEZDZIC

 11. Sprawdźcie sobie zdjęcia z miejsca tragedii np na tvn24 jak słusznie ktoś tu napisał to przejście przęsło ostatnio remont i oświetlone jest idealnie. Ale tu wystarczy dosłownie chwila zamyślenia chwila nieuwagi i jest tragedia a im więcej zabezpieczeń tym lepiej w końcu tu chodzi o ludzkie życie i nasze bezpieczeństwo nawet mrugające światełka są dobre bo ostrzegają że zbliżamy się do miejsca gdzie powinniśmy wzmocnić czujność ale tak naprawdę tylko sygnalizacja świetlna do nas pieszych, rowerzystów czy kierowców przemawia najbardziej. Bo kto z nas umyślnie wchodzi czy przejażdżka na czerwonym świetle a jeśli ktoś już to robi (bo biegnie na autobus czy tramwaj) to z automatu wzmacnia czujność bo wie że wkraczasz na obszar zakazany…
  Tak jak pisałem wcześniej na drogach z 2 pasami w jednym kierunku a tu były nawet 3 pasy bo i dla skręcających na torpor zawsze powinna być sygnalizacja świetlna…
  Sam jestem pieszy, kierowcą i rowerzystą i nie raz zdarzyły mi się w takich miejscach niebezpieczne sytuacje…

  Jako kierowca jadąc lewym pasem wyprzedzasz pojazdy jadące prawym pasem (nie widzisz pieszych czy rowerzystów zbliżających się do skrzyżowania bo zasłaniają Ci samochody) aż tu nagle kierowca z prawego pasa nagle zatrzymuje się by przepuścić pieszego czy rowerzystę. Ty jadąc lewym pasem musisz nagle hamować stwarzając zagrożenie kolizją bo może ktoś za tobą tak szybko nie zareaguje i w Ciebie uderzy…
  Sygnalizacja świetlna rozwiązuje takie sytuacje.

  1. I taka właśnie była przyczyna tragedii… Kierowca z prawego pasa zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwa wchodzącym na pasy pieszym a kierowca z lewego pasa nie zdążył zareagować.

   Sygnalizacja świetlna rozwiązuje tego typu sytuacje.

   1. Panie Rafale był Pan świadkiem zdarzenia bardzo proszę zgłosić się na policję może Pan bardzo pomóc jestem z rodziny Pana który przeżył i wiem że policja szuka świadków zwłaszcza że sprawa jest wyjątkowa zostawiam do siebie jakiś kontakt Natalia1986grzelak@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *