Trochę deszczu i rok prac remontowych i do Ciechocinka wrócił “Grzybek”!

Box2 Region
Fot. Uzdrowisko Ciechocinek/Nadesłane.

Dziś w podtoruńskim uzdrowisku swoje działanie wznowiła fontanna solankowa “Grzyb”. Po remoncie znów można inhalować się w jej pobliżu.

W zeszłym roku fontanna dosłownie rozpadła się na dwie części. Spory fragment czaszy fontanny odpadł od całości, przypominając raczej otwierający się kwiat lotosu niż grzyb. Od tego czasu trwały pilne prace zmierzające do jego odtworzenia.

-Pierwsza żelazobetonowa konstrukcja fontanny zaczęła swoją pracę w Ciechocinku w czerwcu 1925 roku – czytamy w komunikacie uzdrowiska. -W kwietniu ubiegłego roku swój żywot zakończyła piąta forma „Grzyba”. Jest to jeden z najpopularniejszych symboli uzdrowiska i element ciechocińskiego Pomnika Historii.

Inaugurację działalności ciechocińskiego „Grzybka” rozpoczął uroczysty pochód z udziałem orkiestry do fontanny spod siedziby Zarządu Uzdrowiska Ciechocinek S.A. będącego właścicielem zabytku.

Ponad rok prac uwieńczono nową odsłoną fontanny. Nie ograniczono się do wymiany czaszy i trzonu, ale również wyremontowano taras, schody, ławki, wymieniono balustrady i pochwyty.

Tęskniliście za fontanną odwiedzając Ciechocinek?Tagged

1 thought on “Trochę deszczu i rok prac remontowych i do Ciechocinka wrócił “Grzybek”!

  1. Nie bardzo to były czasy brak jedzenia wszelkiego rodzaju sprzętów do gospodarstwa było ciężko ale ludzie życzliwśi pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *