Trwają prace nad pierwszym muralem na Podgórzu [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Organizacja społeczna Obywatelski Toruń zainicjowała stworzenie pierwszego w lewobrzeżnej dzielnicy muralu. Jak tłumaczą, to kolejna akcja aktywizacyjna “by za pomocą własnych sił i środków, pozbyć się szpetoty pobazgranych murów”. Prace realizuje Mateusz Małkiewicz.

Mural powstaje na ścianie budynku przy ul. 63. Pułku Piechoty 77A z inicjatywy stowarzyszenia Obywatelski Toruń. Cel? Upiększenie osiedla. Mural będzie miał wymiary 9×11,7 m. To kolejna akcja aktywizacyjna toruńskiej organizacji, podejmowana w ramach walki o powstanie Rad Okręgów.

Kolejną naszą inicjatywą z tym związaną jest aktywizacja mieszkańców osiedla na Podgórzu, by za pomocą własnych sił i środków pozbyć się szpetoty pobazgranych murów – informuje Obywatelski Toruń w mediach społecznościowych. – Zaangażowaliśmy mieszkańców osiedla, zaktywizowaliśmy młodzież, uzyskaliśmy pomoc finansową, sprzętową i profesjonalną od toruńskich przedsiębiorców.

Prace rozpoczęły się 8 maja. Realizowane są przez Mateusza Małkiewicza – wykonawcę m.in. muralu Grzegorza Ciechowskiego. W realizację projektu zaangażowało się wiele lokalnych firm.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *