„Tu nie chodzi o władzę, tylko o dobro kraju“. Bezpartyjni i Samorządowcy przedstawiają kandydatów do parlamentu

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W czwartek KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy zaprezentował sylwetki swoich kandydatów z regionu. Są to Marek Kuszyński, Łukasz Radosław Pająk, Mieczysław Piwowar i Maciej Maciak.

Jedynką w okręgu toruńskim został Marek Kuszyński, były członek Kukiz’15. Ma 41 lat, ukończył studia z zakresu ochrony środowiska na toruńskim UMK. W poprzedniej kadencji zajmował stanowisko w Radzie Miejskiej Ciechocinka, skąd pochodzi. 

REKLAMA

– Jestem osobą bezpartyjną i taką chcę pozostać, w związku z czym, podjąłem decyzję o rozstaniu z Kukiz’15 i zaangażowaniu się w działalność na rzecz Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy – podkreślał Kuszyński. – Jeśli chodzi o kandydatów do sejmu, startujących w okręgu bydgoskim i toruńskim, wszystkie osoby są osobami, które nie należą do żadnej partii politycznej. 

Liderem na liście bydgoskiej Komitetu jest Łukasz Radosław Pająk, 25-latek z Inowrocławia. Z wykształcenia inżynier energetyk. Zwracał on uwagę na negatywny wpływ rywalizacji partyjnej.

– Walka partii politycznych stawia nas w sytuacji, gdzie interes państwa schodzi na boczny tor. Z tym zdecydowanie będziemy walczyć, będziemy chcieli być tym łącznikiem, który zmusi jedną i drugą stronę do, jeżeli nie współpracy, to chociaż do konsultacji, czy neutralności. – mówił Pająk.

Natomiast w wyborach do Senatu ponownie wystartuje Mieczysław Piwowar. W ostatnich wyborach pod szyldem własnego komitetu, tym razem przyjął zaproszenie na listy Bezpartyjnych w okręgu numer 10. Stwierdził, że Senat nie jest miejscem na partyjną lojalność.

– Sejm ustanawia ustawy, a senat te ustawy zatwierdza i uważam, że nie powinni się znajdować tam przedstawiciele partii, tylko ludzie niezależni, ludzie z doświadczeniem. Startuję dlatego, że jestem bezpartyjny, nigdy w partii nie byłem. – zaznaczył Piwowar. Podkreślił także spadek poziomu reprezentowanego przez frakcje polityczne. – Uważam, że partie powoli się dewaluują, bo w zasadzie nic nie robią, tylko walczą między sobą o władzę. A tu nie chodzi o władzę, tylko o dobro kraju.

Z kolei w okręgu 13 o mandat ubiegał się będzie Maciej Maciak, który rozważał także zarejestrowanie własnego komitetu. Ostatecznie zdecydował się skorzystać z oferty Koalicji BiS. Przez ostatnie 10 lat był właścicielem telewizji CW24. Jego zdaniem ugrupowania polityczne nie kierują się dobrem społecznym. 

– Im większa konkurencja w tych wyborach i uświadomienie społeczeństwa, że właśnie na takie komitety jak nasz trzeba głosować, tym w kraju możemy mieć lepiej – zapewniał.

Przedstawiciele Komitetu wypunktowali także tematy, na których chcą się skupić w kampanii. Są to kwestie służby zdrowia, ekologii, przedsiębiorczości, skuteczności państwa oraz jego bezpieczeństwa. 

– To jest podstawowe 5 postulatów i to będziemy w ciągu najbliższych tygodni kampanii rozszerzać i dokładnie przedstawiać. – podsumował Pająk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.