Tydzień dla Rafała. Mobilizacja KO przed II turą wyborów

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Do II tury wyborów pozostał nieco ponad tydzień. Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego w tym czasie zamierza prowadzić intensywną kampanię, która nie ominie małych miejscowości. Zaczyna się “Tydzień dla Rafała”.

Choć akcja rusza dopiero jutro, to w regionie początek miała już dziś. Kilka minut po godz. 8:00 poseł Tomasz Lenz, wraz z grupą młodych wolontariuszy udał się w trasę po miejscowościach w regionie. Przed wyjazdem odbyła się konferencja prasowa, z udziałem rzecznika sztabu Patryka Wawrzyńskiego.

REKLAMA

– Część wolontariuszy i część sztabu regionalnego wyjeżdża na trasę Kowalewo Pomorskie – Książki – Jabłonowo Pomorskie. Będziemy wieszać banery, kolportować ulotki wśród mieszkańców. Czekają tam na nas wolontariusze i zwolennicy Rafała Trzaskowskiego – mówił Tomasz Lenz, zachęcając do oddania głosu na konkurenta Andrzeja Dudy podczas II tury wyborów 12 lipca.

– Od jutra startuje Tydzień dla Rafała. Masa wydarzeń, z udziałem naszych parlamentarzystów, europarlamentarzystów, samorządowców, znanych polityków, którzy chcą odwiedzać miejscowości w całym kraju, w każdym regionie – wyjaśniał Patryk Wawrzyński. – Zaangażowani są wszyscy, którzy chcą wspierać Rafała Trzaskowskiego.

Wspierający kandydaturę Rafała Trzaskowskiego będą aktywnie działać w terenie, licząc na to, że uda im się przekonać wyborców do oddania głosu na swojego kandydata. Wśród wolontariuszy są również najmłodsi, którym również zależy na zwycięstwie prezydenta Warszawy.

– Musimy się zmobilizować, ponieważ to, co robimy teraz może wpłynąć na naszą przyszłość – mówiła jedna z wolontariuszek, Martyna Żurawska.

Zarówno wolontariusze, jak i czołowi politycy Koalicji Obywatelskiej, ostatni tydzień przed II turą zamierzają więc spędzić bardzo aktywnie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *