Tydzień dla Rafała. Mobilizacja KO przed II turą wyborów

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Do II tury wyborów pozostał nieco ponad tydzień. Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego w tym czasie zamierza prowadzić intensywną kampanię, która nie ominie małych miejscowości. Zaczyna się “Tydzień dla Rafała”.

Choć akcja rusza dopiero jutro, to w regionie początek miała już dziś. Kilka minut po godz. 8:00 poseł Tomasz Lenz, wraz z grupą młodych wolontariuszy udał się w trasę po miejscowościach w regionie. Przed wyjazdem odbyła się konferencja prasowa, z udziałem rzecznika sztabu Patryka Wawrzyńskiego.

REKLAMA

– Część wolontariuszy i część sztabu regionalnego wyjeżdża na trasę Kowalewo Pomorskie – Książki – Jabłonowo Pomorskie. Będziemy wieszać banery, kolportować ulotki wśród mieszkańców. Czekają tam na nas wolontariusze i zwolennicy Rafała Trzaskowskiego – mówił Tomasz Lenz, zachęcając do oddania głosu na konkurenta Andrzeja Dudy podczas II tury wyborów 12 lipca.

– Od jutra startuje Tydzień dla Rafała. Masa wydarzeń, z udziałem naszych parlamentarzystów, europarlamentarzystów, samorządowców, znanych polityków, którzy chcą odwiedzać miejscowości w całym kraju, w każdym regionie – wyjaśniał Patryk Wawrzyński. – Zaangażowani są wszyscy, którzy chcą wspierać Rafała Trzaskowskiego.

Wspierający kandydaturę Rafała Trzaskowskiego będą aktywnie działać w terenie, licząc na to, że uda im się przekonać wyborców do oddania głosu na swojego kandydata. Wśród wolontariuszy są również najmłodsi, którym również zależy na zwycięstwie prezydenta Warszawy.

– Musimy się zmobilizować, ponieważ to, co robimy teraz może wpłynąć na naszą przyszłość – mówiła jedna z wolontariuszek, Martyna Żurawska.

Zarówno wolontariusze, jak i czołowi politycy Koalicji Obywatelskiej, ostatni tydzień przed II turą zamierzają więc spędzić bardzo aktywnie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *