UMK powiększy swoje Centrum Sportowe. O co konkretnie?

Box2 Wiadomości
fot. materiały przetargowe UMK

Toruńska uczelnia wkrótce rozpocznie drugi etap budowy Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Właśnie szuka firmy, która podejmie się tego zadania. Co zostanie zrealizowane w kampusie na Bielanach?

W ramach pierwszego etapu realizowanego kilka lat temu w wybudowanym od podstaw kompleksie powstał basen przy ul. św. Józefa, hala sportowa i siłownia. Teraz przyszedł czas na drugi etap projektu. UMK właśnie szuka firmy, która podejmie się tego zadania. Oferenci mogą się zgłaszać do 23 października.

Co takiego ma powstać w ramach drugiego etapu? Zaplanowano dwa obiekty kubaturowe: halę sportową wraz z zespołem pomieszczeń odnowy biologicznej oraz zewnętrzną trybunę piłkarską wraz z pomieszczeniami podtrybunowymi mieszczącymi pomieszczenia magazynowe, techniczne oraz sanitariaty.

Lista obiektów sportowo-rekreacyjnych jest długa. Wśród nich będzie boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią spełniającą wymagania Fifa quality PRO z oświetleniem zewnętrznym z regulacją natężenia, wyposażone m.in. we wspomnianą trybunę, tablicę wyników, bramki, chorągiewki, piłkochwyty i urządzenia do konserwacji nawierzchni.

Powstanie także boisko piaskowe do gry w piłkę nożną plażową oraz siatkówkę plażową wyposażone w oświetlenie zewnętrzne oraz elementy wyposażenia sportowego, m.in. siatka, piłkochwyty, itp. Do dyspozycji będą także dwa pełnowymiarowe korty tenisowe o nawierzchni syntetycznej, wyposażone w oświetlenie i piłkochwyty. Oba te obiekty zostaną wyposażone w trybuny. Mecze piłki plażowej będzie mogło obserwować 228 osób, a rywalizację tenisistów – 108. 

W kampusie powstanie także ścieżka zdrowia z nawierzchnią utwardzoną wraz z miejscami odpoczynku i rozgrzewki, siłownia zewnętrzna, strefa ćwiczeń streetworkout i parkour na nawierzchni piaskowej, a także plac rekreacyjny dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 2-6, 6-12 lat na nawierzchni piaskowej.

Ile czasu będzie mieć wybrany w przetargu wykonawca? W specyfikacji przetargowej jest mowa o tym, że zdanie musi być ukończone w ciągu 400 dni. Nowe obiekty pojawią się tuż za obecnym basenem i halą sportową UMK w pasie terenu wzdłuż ul. św. Klemensa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.