Uwaga! Awaria gazociągu na Skarpie. Zamknięto ruch na Konstytucji 3 Maja

112 Polecamy Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski, zdjęcie ilustracyjne

Na ul. Konstytucji 3 Maja na wysokości ul. Raszei doszło do awarii gazociągu. Teren jest zabezpieczony. Został wstrzymany ruch autobusów i tramwajów na Konstytucji 3 Maja od ul. Wyszyńskiego do szpitala dziecięcego.

O uszkodzeniu gazociągu na Skarpie poinformował miejski serwis Toruń SMS:

“W związku z awarią sieci gazowniczej wstrzymany został ruch tramwajów i autobusów MZK na ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od Wyszyńskiego do szpitala”.

Ten fragment drogi został zamknięty też z uwagi na bezpieczeństwa także dla innych pojazdów. Co się stało na ul. Konstytucji 3 Maja? Dowiedzieliśmy się, że do awarii doszło na placu budowy. Powstaje tam połączenie ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Raszei. Podczas robót ziemnych robotnicy uszkodzili sieć gazową, której nie było na planach i nie powinno być jej w miejscu, gdzie były prowadzone prace.

Teraz został zabezpieczony. Jeszcze nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia drogowe w tej okolicy.

Aktualizacja, godz. 14.07: Z budynków III LO – znajdującego się miejsca uszkodzenia gazociągu – zostało ewakuowanych ok. 400 osób. Taką informację na trwającej sesji rady miasta podał prezydent Michał Zaleski.

Aktualizacja, godz. 14.20: Według informacji, jakie uzyskaliśmy od straży pożarnej, ewakuowano ok. 600 osób. Gazociąg uszkodziła koparka pracująca na placu budowy. Wypływ gazu został ograniczony, więc jednak on wycieka z gazociągu. Na miejscu pracuje pogotowie gazowe, jest też sześć zastępów straży pożarnej. Strażacy monitorują na bieżąco zawartość gazu w powietrzu. 

Aktualizacja, godz. 14.39: Sytuacja jest opanowana, ciśnienie gazu wróciło do normy. W tej chwili nie ma już zagrożenia. Uszczelnianie gazociągu może potrwać jeszcze dwie godziny. Wkrótce ma zostać przywrócony ruch na ul. Konstytucji 3 Maja.

Aktualizacja, godz. 14.58. Toruński magistrat informuje, że ruch drogowy na ul. Konstytucji 3 Maja został przywrócony. Pojazdy MZK kursują normalnie. 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys