Uwaga! Na tym odcinku Szosy Lubickiej zmieni się organizacja ruchu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W poniedziałek i wtorek (22 i 23 listopada) na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej z ul. Rydygiera będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu. Będzie to spowodowane trwającymi pracami nad modernizacją sygnalizacji świetlnej.

Zmiany będą obowiązywały od 22 listopada od ok. godz. 8.00 do 23 listopada do ok. godz. 17.00. Sygnalizacja świetlna będzie w tym czasie wyłączona. W odległości ok. 80 metrów przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerzystów wydzielone będą środkowe pasy ruchu, gdzie powstaną azyle dla pieszych, pozwalające na bezpieczne przejście przez jezdnię. W rejonie robót na Szosie Lubickiej w obu kierunkach obowiązywał będzie zakaz wyprzedzania. Ponadto, wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

– Do wszystkich uczestników ruchu apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów, gdyż prace będą prowadzone przy czynnym ruchu pojazdów – informuje Sylwia Derengowska, rzeczniczka Miejskiego Zakładu Komunikacji. – Modernizacja sygnalizacji oraz pozostałe prace w ciągu Szosy Lubickiej są realizowane w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”. Obecnie (do 24 listopada) ruch tramwajowy jest tam wstrzymany, gdyż na torze północnym (od strony osiedla Rubinkowo), trwa montaż sieci trakcyjnej, demontaż rozjazdów tymczasowych z torowiska (tzw. przewiązek), przy ul. Ślaskiego i przy pl. Daszyńskiego, wypełnianie międzytorza warstwą humusu, montaż systemu nawadniania zielonego torowiska oraz połączanie nowo budowanego toru północnego z istniejącą siecią torów,.Po przywróceniu ruchu tramwaje między pl. Daszyńskiego a ul. Ślaskiego będą jeździły już po obu torach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *