W walentynki członkowie partii Razem będą rozdawać torunianom prezerwatywy

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Toruńscy działacze partii Razem chcą zwrócić uwagę na problem z dostępnością antykoncepcji w Polsce. W czwartek organizują w tej sprawie konferencję prasową, po której złożą torunianom walentynkowe życzenia i będą rozdawać prezerwatywy.

Według Contraception Atlas, czyli corocznego raportu tworzonego przez Europejskie Forum Parlamentarne, Polska jest krajem z najgorszym dostępem do antykoncepcji w całej Europie.

Dostępność antykoncepcji w Polsce – według ostatniego raportu – została oceniona na 31,5 proc. Wyprzedziły nas Rosja, Białoruś czy Bułgaria. Z kolei najlepsza dostępność do antykoncepcji jest w Belgii i Francji i w Wielkiej Brytanii. 

Autorzy rankingu wskazują, że w Polsce nie ma informacji na temat antykoncepcji na stronach wspieranych przez władze państwa i należy poprawić edukację na temat ludzkiej seksualności i praw reprodukcyjnych. Poza tym od 2017 r. ograniczono dostęp do tabletki “dzień po”, które są sprzedawane na receptę.

Właśnie na tę tematykę w walentynki chce zwrócić uwagę toruńska partia Razem. W czwartek o godz. 16 jej działacze na pomoście widokowym na Bulwarze Filadelfijskim organizują konferencję prasową poświęconą zwiększeniu dostępności antykoncepcji w Polsce.

“Na konferencji opowiemy Państwu o problemie z dostępnością antykoncepcji – w najnowszym rankingu wszystkich krajów Europy Polska zajęła ostatnie miejsce. Przedstawimy pozytywne rozwiązania, postulowane przez Partię Razem, tego problemu” – piszą w zaproszeniu działacze partii Razem.

Po konferencji członkowie i sympatycy Razem złożą życzenia mieszkańcom i mieszkankom Torunia z okazji walentynek oraz będą rozdawać prezerwatywy.

Źródło: contraceptioninfo.eu
Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “W walentynki członkowie partii Razem będą rozdawać torunianom prezerwatywy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *