Wanda Nowicka otwiera listę Wiosny. Zamyka ją zaś Olgierd Łukaszewicz. Kto jeszcze wystartuje?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wanda Nowicka, była wicemarszałek Sejmu i przewodnicząca Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, to liderka listy Wiosny do Parlamentu Europejskiego w naszym regionie. Listę zamyka zaś aktor Olgierd Łukaszewicz, znany z takich filmów, jak: “Sól ziemi czarnej”, “Perła w koronie” czy “Seksmisja”.

– Wanda Nowicka to kobieta, która walczy o prawa innych kobiet, wolność wyznania i decyzji o własnym ciele – mówi Michał Pisarek z partii Wiosna. – To bardzo mocny punkt naszej listy, ponieważ wiele osób będzie bazowało na jej doświadczeniu. Numerem 10 na naszej liście jest Olgierd Łukaszewicz, wybitny aktor, który w Bydgoszczy ma swoje stowarzyszenie “My Obywatele UE”. Ono bardzo mocno działa w temacie integracji zwykłych mieszkańców z tym, co się dzieje dalej i wyżej.

Wśród punktów programowych Wiosny, o których będzie mowa podczas kampanii do PE, będzie m.in. deglomeracja, emerytura 1600. – Dzięki tym aspektom chcemy pokazać, że nie interesują nas wyłącznie polityczne przepychanki, ale przede wszystkim merytoryczna dyskusja – mówi Pisarek.

2 kwietnia o godz. 11 w Bydgoszczy zaplanowano prezentację pełnej listy kandydatów Wiosny do PE. Poznamy kandydatów z miejsc od 2. do 9. Ma się na niej pojawić lider ugrupowania – Robert Biedroń.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Wanda Nowicka otwiera listę Wiosny. Zamyka ją zaś Olgierd Łukaszewicz. Kto jeszcze wystartuje?

  1. Tragedia. Myślałem że Wiosna będzie obsadzone normalnymi ludźmi typu spolecznikami walczącym o prawa zwykłych obywateli. A tu się okazuje że spadochroniarze aby tylko się dostać do koryta się pojawili. Szkoda bo zapowiadało się fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *